Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Irena Strasburger zmarła wskutek ciężkiej choroby. Karol kochał ją nad życie
Martyna Pałka
Martyna Pałka 27.05.2024 15:22

Irena Strasburger zmarła wskutek ciężkiej choroby. Karol kochał ją nad życie

Karol Strasburger
fot. KAPIF

Zanim Karol Strasburger poznał swoją aktualną ukochaną, był w związku małżeńskim z inną kobietą. Prezenter nie ukrywa, że był w niej szczerze zakochany. Niestety, na szczęściu małżonków stanęła niebezpieczna choroba, z którą musiała zmierzyć się Irena Strasburger.

Płomienny romans Ireny i Karola Strasburgerów

Karol Strasburger ma za sobą dwa małżeństwa, o których bardzo rzadko opowiada obecnie w mediach. Mało kto wie, że zanim gospodarz “Familiady” poznał swoją aktualną partnerkę i matkę swojego dziecka, był szalenie zakochany w innej kobiecie. 

Wybranką dziennikarza została wówczas Irena Strasburger, z domu Morcińczyk. Ukochana gwiazdora nie tylko pochodziła z dobrego i zamożnego domu, ale też była niesamowicie adorowana i rozchwytywana przez mężczyzn. O jej względy walczył między innymi “Czerwony Książę”, czyli Andrzej Jarosiewicz. Mężczyźnie udało się nawet zdobyć serce pięknej Ireny, która została później jego trzecią żoną. Ich związek rozkwitał w najlepsze - do czasu aż kobietę odbił mu właśnie Karol Strasburger.

Młody Jaroszewicz zobaczył ją w jednej z restauracji w Sopocie. Podszedł, a była wtedy z mężem, i oznajmił: "Zakochałem się w niej. Będzie moja". Irenie nie przeszkadzało, że wybranek miał opinię imprezowicza i kobieciarza. Wzięli ślub. Na weselu bawiło się kilkaset osób - teść premier, przyjął ją bardzo ciepło. Twierdził, że przypomina mu nieżyjącą już matkę Andrzeja - czytamy w “Życiu na gorąco” z 2011 roku.

Dokopali się do przeszłości Dominiki od Hakiela. Czuła miętę do znanego aktora Matka dziecka męża Roksany Węgiel ujawniła, co usłyszała 26 maja

Jak wyglądał związek Karola Strasburgera i jego żony Ireny?

Zarówno Irena, jak i Karol Strasburgerowie nigdy nie ukrywali, że połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. Para od razu znalazła wspólny język, jednak była zmuszona do ukrywania swojej relacji. Prezenter nie chciał, aby opinia publiczna dowiedziała się, że odbił żonę tak wpływowemu politykowi.

Całe szczęście niedługo później Andrzej Jarosiewicz zakochał się bez pamięci w Maryli Rodowicz i pozwolił odejść swojej małżonce. Strasburgerowie stanęli na ślubnym kobiercu w 1981 roku, a ich małżeństwo trwało przez 32 lata. Przez wielu uznawani byli za parę idealną, chociaż nigdy nie doczekali się potomstwa.

Niestety, ich sielankowe życie zostało przerwane przez dramatyczną informację. Okazało się, że Irena Strasburger cierpi na poważną chorobę.

Karol Strasburger żona 1.jpg
Jak wyglądał związek Karola Strasburgera i jego żony Ireny?, fot. KAPIF
Karol Strasburger żona 2.jpg
Jak wyglądał związek Karola Strasburgera i jego żony Ireny?, fot. KAPIF

ZOBACZ TEŻ: "Wypadły mi zęby. Muszę skończyć". Koszmar prowadzącej PnŚ.

Żona Karola Strasburgera zmarła po długiej walce z chorobą

Niestety, niespodziewanie lekarze podzielili się z małżeństwem przerażającą diagnozą. Irena Strasburger w 2011 roku dowiedziała się, że choruje na białaczkę. Od tej pory rozpoczęła się jej walka z niebezpieczną chorobą.

Mimo wsparcia lekarzy i ogromnej woli walki ukochana Karola Strasburgera zmarła w nocy z 9 na 10 grudnia 2013 roku. Prowadzący “Familiadę” przez długi czas nie był w stanie pogodzić się ze stratą ukochanej żony.

Pozostała wielka pustka... Wiele rzeczy w moim życiu się zmieniło i wiele rzeczy stało się złych i nieszczęśliwych po śmierci Ireny - powiedział kiedyś prezenter w programie Wojciecha Jagielskiego.

Dopiero w 2019 roku dziennikarz odnalazł swoje szczęście u boku swojej agentki Małgorzaty Weremczuk. Para doczekała się również córeczki o imieniu Laura.

Karol Strasburger żona 1.jpg
Żona Karola Strasburgera zmarła po długiej walce z chorobą, fot. KAPIF
Karol Strasburger żona 2.jpg
Żona Karola Strasburgera zmarła po długiej walce z chorobą, fot. KAPIF