Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Ida Nowakowska ma nową pracę. Jaką?
Julia Bogucka
Julia Bogucka 27.02.2024 10:17

Ida Nowakowska ma nową pracę. Jaką?

Ida Nowakowska, samolot
KAPiF, CanvaPro

Ida Nowakowska była w gronie osób, które musiały rozstać się z dotychczasową pracą w telewizji publicznej. Prezenterka była odpowiedzialna za prowadzenie “Pytania na Śniadanie", gdzie dzieliła studio z Tomaszem Wolnym. Od kilku tygodni nie pojawia się już na słynnej kanapie, ale to wcale nie oznacza, że nie ma co robić. Podzieliła się tym, czym się dziś zajmuje.

Media publiczne przeszły wielkie zmiany

Po tym, jak 19 grudnia ubiegłego roku w Sejmie przegłosowano uchwałę dotyczącą rzetelności i bezstronności mediów publicznych, na antenie Telewizji Polskiej wiele się zmieniło. Zaczęło się od wymiany szefostwa oraz osób obejmujących inne ważne stanowiska. Pożegnano się z wieloma dziennikarzami, którzy do tej pory byli związani ze stacją. Niektórych zwolniono, inni sami postanowili odejść.

O swoją pozycję zastanawiają się również prowadzący programów rozrywkowych, jednak na ten moment niewiele jest w tej kwestii potwierdzonych informacji. Duże zmiany dotknęły jednak poranne pasmo emitowane na TVP2, czyli “Pytanie na Śniadanie”. Stamtąd postanowiono zwolnić wszystkich dotychczasowych prowadzących i zastąpić nowymi twarzami. Nie pozostało to bez reakcji widzów, którzy mieli bardzo skrajne odczucia na ten temat.

Ida Nowakowska dopiero pożegnała się z "Pnś", a tu takie wieści! Szykuje się międzynarodowa kariera? "Pytanie na śniadanie": "Ja się martwię", Ida Nowakowska musiała uciec z planu, niepokojące sceny w śniadaniówce

Ida Nowakowska zakończyła współpracę z programem "Pytanie na Śniadanie"

Jedną z osób, która musiała pożegnać się ze stanowiskiem prowadzącej programu “Pytanie na Śniadanie” jest Ida Nowakowska. W polskich mediach zadebiutowała w 2007 roku jako uczestniczka pierwszej edycji formatu “You Can Dance — Po prostu tańcz”. Od 2018 roku współpracowała z Telewizją Polską w roli prowadzącej. Była odpowiedzialna za takie programy jak “Bake Off Junior”, “The Voice Kids” czy “Ameryka da się lubić”.

To wtedy została również jedną z prezenterek porannego pasma “Pytanie na Śniadanie”. Ida Nowakowska dzieliła w nim kanapę z Tomaszem Wolnym, z którym miała świetny kontakt i dzielili ze sobą pozytywną energię. W związku ze wspomnianymi zmianami w Telewizji Publicznej musiała się ona pożegnać z pracą i podjąć się innych aktywności. W mediach społecznościowych tancerki pojawił się wpis z oficjalnym podziękowaniem widzom za oglądanie.

ZOBACZ TEŻ: Przykra wiadomość o Idzie Nowakowskiej. Najpierw zniesmaczyła się na wizji, potem ten porażający komentarz

Ida Nowakowska rozwija karierę poza granicami kraju

Okazuje się jednak, że Ida Nowakowska nie zamierza się nudzić. Media obiegła informacja o nowych aktywnościach, których się podejmuje. Jak zdradziła w rozmowie z “Super Expressem”, złożyła obietnicę swoim fanom.

“Kochałam te cudowne poranki spędzone wspólnie z gośćmi i widzami. Do dziś otrzymuję od nich tysiące listów, wiele osób spotkanych na ulicy pyta mnie, gdzie będzie można mnie zobaczyć, a to zobowiązuje. Obiecuję, że nie zawiodę”

Obecnie życie Idy Nowakowskiej obraca się wokół ciągłego podróżowania. To wszystko ze względu na nowy projekt, w którym bierze udział.

“Obecnie pracuję nad międzynarodowym projektem, niedługo ponownie będę w USA, teraz jestem w Paryżu. Jest to dla mnie intensywny czas i nie mogę się doczekać, aby podzielić się efektami pracy”

Wygląda na to, że w pracy Idy Nowakowskiej zaszły wielkie zmiany. To już nie to samo, co w “Pytaniu na Śniadanie”, kiedy wszystkie programy emitowane były z jednego studia, dziś prezenterka i tancerka jeździ po świecie i zwiedza kolejne jego zakątki. To musi być wyjątkowo wyczerpujące, nie sądzicie?

KAPIF_oryginal_K1116848F.jpg
Źródło: KAPiF
KAPIF_oryginal_K1057512F.jpg
Źródło: KAPiF