Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Gwiazdy "Sami swoi. Początek" zalewają się łzami. Miał tylko 45 lat!
Martyna Pałka
Martyna Pałka 24.02.2024 10:22

Gwiazdy "Sami swoi. Początek" zalewają się łzami. Miał tylko 45 lat!

Nie żyje gwiazda "Samych swoich",
Nie żyje gwiazda "Samych swoich", fot. Canva

Media właśnie obiegła przygnębiająca wieść z polskiego show-biznesu. Nie żyje jeden z najwybitniejszych polskich filmowców. Na jego koncie były tak kultowe produkcje, jak “Sami swoi”, czy “25 lat niewinności Tomka Komendy”. 

Nie żyje wybitny polski filmowiec

W sobotni poranek media obiegła przykra informacja na temat jednego z najwybitniejszych polskich filmowców. W wieku 45 lat odszedł Paweł Żabicki, który na swoim koncie ma pracę na planie najpopularniejszych polskich produkcji filmowych i telewizyjnych. Informację na temat jego śmierci przekazał serwis filmpolski.pl.

Mężczyzna pracował na planie takich dzieł polskiej kinematografii, jak “Sami swoi”, “Początek”, czy “25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Do tej pory nie ujawniono przyczyn ani okoliczności śmierci filmowca.

Marta Paszkin z “Rolnika” pokazała swojego maluszka Anna Walter zdradziła, dlaczego zerwała z Komendą

Nie żyje filmowiec "Samych swoich" Paweł Żabicki

Paweł Żabicki przyszedł na świat 31 maja 1979 roku. Od najmłodszych lat swoją przyszłość chciał wiązać z filmem. Wśród jego osiągnięć zawodowych można wymienić takie kultowe produkcje, jak “25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, “Sami swoi”, “Początek”, czy “Czarna owca”.

Filmowiec realizował się również na planie produkcji telewizyjnych, takich jak “Prawo Agaty”, “Królestwo Kobiet”, “Po powierzchnią” oraz “Skazana”. Od 2017 roku pracował również jako asystent reżysera przy serialu “Na Wspólnej”.

Dodatkowo Paweł Żabicki spełniał się również jako aktor. W tej roli mogliśmy zobaczyć go na ekranie takich produkcji, jak “Kler”, “Konspirator”, “Moja Solidarność”, czy “Buntowniczka nie z wyboru”.

ZOBACZ TEŻ: Michał Wiśniewski w szczerym wyznaniu o konkursie Eurowizji. Nie kryje swojego oburzenia.

Kiedy odbędzie się pogrzeb filmowca "Samych swoich" i "Początku"?

W social mediach pojawiła się również informacja o dacie pogrzebu wybitnego filmowca. Na klepsydrze podpisanej przez jego żonę, synów, brata wynika, że Paweł Żabicki zostanie pochowany 29 lutego 2024 roku. Ostatnie pożegnanie odbędzie się w kościele w Rembertowie przy ulicy Grzybowej 1. Msza pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 11.

Tagi: śmierć