Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Grali razem w “Barwach szczęścia”, mało kto wie, że są razem. Sambor Czarnota już 15 lat żyje z córką znanego polityka
Julia Bogucka
Julia Bogucka 28.05.2024 11:33

Grali razem w “Barwach szczęścia”, mało kto wie, że są razem. Sambor Czarnota już 15 lat żyje z córką znanego polityka

Sambor Czarnota
Fot. KAPiF

Sambor Czarnota rozwija swoją karierę aktorską od początku bieżącego wieku. Choć jego partnerka również bryluje na planach filmowych, to nie tam miała początek ich znajomość. Córka znanego polityka jest z nim związana od ponad dekady.

Sambor Czarnota jest stałym bywalcem ekranów Polaków

Karierę aktorską rozpoczął w 1999 roku, to wtedy zadebiutował w telenoweli “Czułość i kłamstwa”. Niemal równolegle zaczął rozwijać swoją karierę na deskach teatralnych. W ciągu ostatniego ćwierćwiecza wystąpił w dziesiątkach filmów, seriali oraz spektakli. Pojawił się między innymi w “Na dobre i na złe”, “Barwach szczęścia” czy “Kryminalnych”. Współpracował z instytucjami łódzkimi, warszawskimi, a nawet częstochowską.

W 2008 roku wystąpił w popularnym formacie “Taniec z Gwiazdami”, gdzie tańczył u boku Magdaleny Soszyńskiej. Para zajęła ostatecznie dziewiąte miejsce. Pięć lat temu uczestniczył w kampanii społecznej działającej na rzecz zmniejszenia tabu związanego z badaniami profilaktycznymi mężczyzn

To ona złamała serce Lindzie. Później wyjechała i wzięła ślub z innym Dorota Chotecka była bliska żałoby. Rodzinna tragedia wisiała na włosku!

Sambor Czarnota od lat spotyka się z aktorką

Choć oboje występowali w tych samych produkcjach, start ich znajomości miał miejsce poza planem filmowym. Natknęli się na siebie na początku nowego wieku w restauracji, którą prowadzili ich wspólni znajomi. To tak rozpoczął się ich związek, który później przeplatała współpraca w znanych serialach.

Nie twierdzę, że jesteśmy cukierkową parą, oboje mamy mocne charaktery, potrafimy tupnąć nogą. I chociaż nie mamy recepty na udany związek, to na pewno pomaga, jeśli kobieta ma swoje pasje, mężczyzna swoje, a pośrodku jest coś, co ich łączy - mówił Sambor Czarnota w rozmowie z “Galą”.

Z Martą Dąbrowską pracował między innymi na planie produkcji “Barwy szczęścia”. Oboje występowali również we wspomnianym wyżej serialu “Na dobre i na złe”. Kobieta jest córką Waldemara Dąbrowskiego, byłego ministra kultury w rządzie Leszka Millera i dyrektora Teatru Wielkiego — Opery Narodowej w Warszawie. 

KAPIF_oryginal_K575930F.jpg
Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Była znana z TVP. Ujawniła, jak wygląda jej relacja z mężem. “Nauczyłam przepraszać”

Sambor Czarnota i Marta Dąbrowska są razem od piętnastu lat

Para spędziła ze sobą ponad dekadę. Przez ten czas na świat przyszła dwójka ich dzieci. W sieci próżno szukać ich wspólnych fotografii lub wizerunku pociech, jeśli już się jakieś pojawiają, to jest to zdecydowanie rzadkość. Nie pojawiają się również na salonach i stronią od zainteresowania mediów. Wiadomo, że Sambor Czarnota i Marta Dąbrowska są zaręczeni, jednak do ślubu do tej pory nie doszło.

Oboje wciąż są aktywni zawodowo. Aktor w ubiegłym roku wykreował postać Rafała Hubickiego w produkcji “Różne drogi do świętości”. Kobietę oglądamy zaś w popularnym serialu “Przyjaciółki", pojawiła się także w piętnastu odcinkach “Mecenas Porady”.