Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Eurowizja 2024: co oni zrobili z Eurowizji? Szwedzka prowadząca przesadziła
Jakub Adamiak
Jakub Adamiak 11.05.2024 23:02

Eurowizja 2024: co oni zrobili z Eurowizji? Szwedzka prowadząca przesadziła

Petra Meden
IDA MARIE ODGAARD/AFP/East News

Eurowizja 2024 to wyjątkowe wydarzenie, które ma na celu zrzeszyć ludzi, a także artystów w pięknym trzydniowym festiwalu. Zwycięzca, będzie mógł zorganizować finał w swoim państwie i zostaną zakwalifikowani do finału. Jednak 68. Konkurs Piosenki Eurowizji przynosi bardzo wiele skandali.

Historia Eurowizji w pigułce.

W połowie lat 50. XX wieku członkowie z Europejskiej Unii Nadawców postanowili stworzyć kobiet, który ma opracować program rozrywkowy. Ma on być realizowany przez kraje europejskie. 

Brytyjski aktor Michael Brennan postanowił wyjść z inicjatywą organizacji konkursu piosenki, w którym o wynikach decydowali jurorzy z danego państwa, a także widzowie. 

Pierwszy konkurs odbył się 24 maja 1955 roku i był emitowany przez publiczne rozgłośnie radiowe. Tylko kilku nadawców telewizyjnych zdecydowało się na transmisję widowiska. 

Z ostatniej chwili: Holandia oficjalnie zdyskwalifikowana z udziału w Eurowizji 2024 Faworyt Eurowizji zawieszony. Wystarczyło kilka słów za dużo. Sytuacja bez precedensu

Eurowizja 2024: skandal za skandalem!

W trakcie 68. Konkursu Piosenki Eurowizji w Malmo nie brakuje ogromnych kontrowersji. Europejska Unia Nadawców zdecydowała się na dyskwalifikacje holenderskiego artysty. Przeczytacie o tym w TYM artykule.

To jednak nie koniec, ponieważ wielu artystów postanowiło, że nie pojawi się na próbie generalnej przed wielkim finałem. Pisaliśmy o tej sytuacji TUTAJ.

EN_01619733_1311.jpeg
Fot. TOBIAS SCHWARZ/AFP/East News, Joost Klein

Eurowizja 2024: "jeszcze odkurzacza tam brakowało"

Petra Mede, to szwedzka aktorka i komiczna, która po raz kolejny prowadzi Eurowizję w Szwecji. W momencie kiedy scena była przygotowywana na występ Słowenii, szwedzka gwiazda postanowiła zaprezentować, kamień milowy Eurowizji, który można kupić na stronie www. 

Oprócz tego opowiadała o płycie DVD ze wszystkimi występami z 68. Konkursu Piosenki Eurowizji, krążku CD i winylu z utworami. 

Po występie pojawiły się komentarze internautów:

Co ona robi? To telezakupy?

Bez przesady. Święto piosenki a ona bawi się w stragan.

Jeszcze odkurzacza tam brakowało.

EN_01619513_1486.jpeg
Fot. JESSICA GOW/AFP/East News, Petra Meden