Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Euro 2024: Probierz zbroi się na Austrię. Takich informacji potrzebujemy przed meczem
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 17.06.2024 09:33

Michał Probierz
Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W niedzielę 16 czerwca polska reprezentacja rozegrała swój pierwszy mecz na Euro 2024. Niestety rywalizacja z Holandią zakończyła się dla biało-czerwonych przegranym spotkaniem 2:1. Nie jest to najgorszy wynik, jednak nie satysfakcjonuje on pełnych wiary i nadziei kibiców. Michał Probierz, polski selekcjoner, doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Nie wyciągnął on jednak jeszcze wszystkich asów z rękawa. Najbliższe spotkanie z Austrią zapowiada się nadzwyczaj emocjonująco!

Euro 2024: Polska przegrała spotkanie z Holandią

Pierwszy mecz na Euro 2024 biało-czerwoni zagrali w niedzielę 16 czerwca o godzinie 15:00. Nasza drużyna zaprezentowała się w osłabionym przez kontuzje składzie, a przeciwnik, czyli Holandia, wykorzystał ten fakt na swoją korzyść. Mimo to polska reprezentacja pokazała się z bardzo dobrej strony, zdobywając bramkę jako pierwsza, w 19 minucie meczu. Niestety jeszcze w 1 połowie nasz rywal wyrównał do remisu.

Druga połowa była decydująca. 7 minut przed zakończeniem spotkania Holandia zdobyła przewagę, strzelając 2 gola. Drużyna Roberta Lewandowskiego opuściła boisko niepocieszona. Wynik, który osiągnęliśmy, to jednak nie wszystko, na co nas stać. Właśnie gruchnęły wieści, które dadzą kibicom nową nadzieję. Michał Probierz już szykuje naszą drużynę na najbliższe spotkanie z Austrią.

Probierz zwrócił uwagę jednym szczegółem. Świat zachwycony polskim trenerem Lewandowska upiększała się u chirurga. Przyznała się do jednego zabiegu

Euro 2024: Kontuzje w drużynie biało-czerwonych

Mecz z Holandią zebrał żniwo. Polacy przegrali 1:2, a oprócz tego nie obyło się bez niebezpiecznych urazów. Kontuzjowani zostali Piotr Zieliński oraz Bartosz Salamon. Poprzedni mecz z Turcją również nie pozostał obojętny dla Orzełków Michała Probierza. Paweł Dawidowicz nie był w stanie zagrać w drugiej połowie spotkania. Co gorsza, kontuzjowany został Robert Lewandowski. To właśnie w kapitanie biało-czerwonych kibice pokładali największe nadzieje…

Czy kluczowi zawodnicy dadzą radę zaprezentować się na nadchodzącym spotkaniu? Bez tych piłkarzy nie mamy szans na wygraną z Austrią.

Euro 2024: Spływają wieści o polskiej reprezentacji

Według najnowszych informacji jest duża szansa na to, że do meczu na Euro 2024 z Austrią będą gotowi tacy piłkarze jak Paweł Dawidowicz, Robert Lewandowski oraz Piotr Zieliński. Każdy z nich jest kluczowym ogniwem w drużynie biało-czerwonych. Kibice już teraz trzymają kciuki, by nasza drużyna zagrała jak najlepszym składem w nadchodzącym, piątkowym spotkaniu. “Przegląd sportowy” informuje jednak, że sam Michał Probierz przyznał, że rehabilitacja jego zawodników jest na dobrej drodze.

Pozostaje trzymać kciuki, że polska reprezentacja powróci do pełni sił jeszcze przed 21 czerwca.