Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jarosław Kaczyński zniszczył wieniec pod pomnikiem smoleńskim. Wpadł w furię, rozległy się krzyki
Michał Fitz
Michał Fitz 11.10.2023 17:38

Jarosław Kaczyński zniszczył wieniec pod pomnikiem smoleńskim. Wpadł w furię, rozległy się krzyki

Jarosław Kaczyński
fot. KAPiF; OKO Press; Jarosław Kaczyński wściekł się w trakcie miesięcznicy

Choć od tragedii smoleńskiej minęło już ponad 13 lat, bliscy zmarłych, a także najważniejsze osoby w Prawie i Sprawiedliwości wciąż obchodzą miesięcznice tego przykrego wydarzenia. Te już od dawna przebiegają dosyć spokojnie. Nie wczorajsza. W jej trakcie Jarosław Kaczyński wściekł się

Jarosław Kaczyński uczcił pamięć ofiar

Nic nie wskazywało na to, by wczorajsza miesięcznica katastrofy smoleńskiej miała odbyć się w kontrowersyjnej atmosferze. Wydawało się, że przedwyborcze zamieszanie ominie wydarzenie, w trakcie którego po prostu oddaje się cześć zmarłym.

W większości przebieg miesięcznicy był zupełnie normalny. Niestety, tylko do pewnego momentu. Gdy Jarosław Kaczyński zobaczył, co postawili pod pomnikiem opozycyjni aktywiści, wybuchł gniewem.

miesięcznica smoleńska.jpg
Jarosław Kaczyński w trakcie wczorajszej miesięcznicy
fot. KAPiF
Szok, co ujawniono o wykształceniu Jarosława Kaczyńskiego. "Tylko doktorat mam już chyba całkowicie legalny"

Jarosław Kaczyński zniszczył wieniec

Pod pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy stanęło kilka wieńców. W pewnym momencie wicepremier zaczął niszczyć jeden z nich. Podszedł do niego i chciał za wszelką cenę wyrwać tabliczkę z dedykacją. Udało mu się to, a ta w efekcie stłukła się.

W obronie wieńca stanęli aktywiści, którym Kaczyński również nie chciał popuścić. Zaapelował do pilnującego porządku policjanta, by ten wylegitymował jednego z mężczyzn, który krzyczał, że lider PiS to przestępca, bo niszczy wieniec.

Dlaczego Jarosław Kaczyński tak się wściekł?

Na pierwszy rzut oka zachowanie Jarosława Kaczyńskiego było trudne do wytłumaczenia. W końcu czemu miałby się denerwować za to, że ktoś postawił wieniec pod pomnikiem tak ważnej dla niej sprawy? Okazuje się, że był on prowokacją. Dedykacja uderzała bowiem w dobre imię brata wicepremiera.

Pamięci 95 ofiar Lecha Kaczyńskiego, który ignorując wszelkie procedury nakazał pilotom lądować w Smoleńsku w skrajnie trudnych warunkach. Spoczywajcie w pokoju.

Źródło: Fakt/ OKO Press

Nowy spot PiS ujrzał światło dzienne. Sugestywne podpisy i zmanipulowane wypowiedzi
spot PiS
spot PiS
Walka o głosy Polaków nabiera tempa. Politycy ruszyli w objazd po Polsce, ale jednocześnie wytaczają inne potężne oręże - spoty wyborcze. Najnowszy film zaprezentowało właśnie Prawo i Sprawiedliwość, bezpardonowo atakujące opozycję. Najbardziej oberwało się, oczywiście, Platformie Obywatelskiej, której wypowiedzi poddano mistrzowskiej manipulacji.Póki co wybory parlamentarne zaplanowane są na jesień 2023 roku, a w kuluarach mówi się jedynie o przełożeniu wyborów do samorządów. Nie przeszkadza to jednak politykom w prowadzeniu nieustannej kampanii wyborczej, która nabiera coraz większych rumieńców.Prezes PiS jest tak zmobilizowany do sięgnięcia po kolejną kadencję, że zamierza porzucić posadę w rządzie i skupić wysiłki na planowaniu ofensywy wyborczej. Bierna nie pozostaje także opozycja, która odwiedza kolejne zakątki Polski.Najbardziej zacięta walka toczy się, co naturalne, pomiędzy odwiecznymi wrogami - PiS i PO. Podczas gdy Donald Tusk punktuje władze za wysokie ceny paliw, galopująca inflację i drwi z prezesa, Prawo i Sprawiedliwość nie pozostaje dłużne i prezentuje zdecydowaną odpowiedź.
Czytaj dalej
Wiemy, ile zarabia Jarosław Kaczyński. Podano kwotę
Jarosław Kaczyński
fot. KAPiF
Aktualnie Jarosław Kaczyński przygotowuje swoją partię – Prawo i Sprawiedliwość do wyborów parlamentarnych. Wiemy ile zarabia jako poseł i ile pieniędzy stracił po odejściu z rządu. W zeszłym roku prezes Prawa i Sprawiedliwości ustąpił ze swojej funkcji wicepremiera i został szeregowym posłem. Przez to jego zarobki zmniejszyły się niemal o połowę.
Czytaj dalej