Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dzięki niemu Dagmara Kaźmierska jest znana na całą Polskę. Tak się od niej odcina
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 26.04.2024 12:11

Dzięki niemu Dagmara Kaźmierska jest znana na całą Polskę. Tak się od niej odcina

Dagmara Kaźmierska
Fot. KAPiF

O Dagmarze Kaźmierskiej jeszcze nigdy nie było tak głośno. Widzowie popularnych programów rozrywkowych, w których regularnie występowała, zdawali sobie sprawę z jej kryminalnej przeszłości, jednak jej szczegóły przedstawił opinii publicznej dopiero obszerny materiał redakcji “Goniec.pl”. W związku z medialnym zamieszaniem, jakie wywołał artykuł, nasuwa się pytanie, czy produkcje telewizyjne zdawały sobie sprawę z grzechów Kaźmierskiej z przeszłości. Okazuje się, że niektórzy traktowali je jak barwne urozmaicenie jej osobowości. Dziś człowiek, który zrobił z Kaźmierskiej celebrytkę, odcina się od niej. Jest stanowczy komentarz.

Dagmara Kaźmierska przeszłą długą drogę, by dotrzeć na sam szczyt. Miała pomoc

25 kwietnia w mediach ukazał się przełomowy artykuł redakcji “Goniec.pl”, który ujawnił szczegóły mrocznej, kryminalnej przeszłości Dagmary Kaźmierskiej. Choć celebrytka nie kryła się z faktem, że odsiedziała karę 14 miesięcy więzienia, skala okrucieństwa, którego się dopuściła, była do tej pory nieznana opinii publicznej. Materiał, który ją obnażył, wstrząsnął całym światem show-biznesu. Tego samego dnia telewizja Polsat usunęła programy z jej udziałem z anteny, jak i z platformy Polsat Go. Niepewny stał się również udział celebrytki w finale “Tańca z Gwiazdami”, w którym jeszcze do niedawna mogliśmy ją oglądać. 

Nie ulega wątpliwości, iż kariera Dagmary Kaźmierskiej stanęła pod znakiem zapytania. Jednak okazuje się, że została ona zbudowana na bardzo niepewnym gruncie. Celebrytka została skazana za sprawę, która przyprawia o ciarki na plecach. Jak to się stało, że osoba z tak mrocznym rozdziałem w życiu stała się ikoną popkultury? Okazuje się, że w rozwoju kariery pomógł jej wpływowy reżyser stacji TTV, który dziś całkowicie odcina się od Kaźmierskiej.

Dagmara Kaźmierska (4).jpg
Fot. KAPiF
Media: znikają programy z Dagmarą Kaźmierską Naczelnik więzienia ujawnił, jak Kaźmierska zachowywała się za kratami

Początki Dagmary Kaźmierskiej w telewizji

Dagmara Kaźmierska z przytupem wkroczyła do świata show-biznesu, gdy odsiadkę w więzieniu miała już za sobą. Telewizyjny debiut zaliczyła jeszcze przed udziałem w “Królowych życia”, ponieważ wystąpiła na łamach “Pamiętników z wakacji", emitowanych w telewizji Polsat. To właśnie tam dostrzegł ją Piotr Wąsiński, reżyser produkcji, z której Kaźmierska do dziś jest najbardziej znana.

Absolutnie zachwyciła mnie jej osobowość. Pomyślałem sobie, że to jest tak j**nięta baba, że szkoda by było, żeby tkwiła na poziomie paradokumentów, w których musi się wcielać w czyjeś role, kiedy ona sama jest tak interesująca, a jej życie tak fascynujące – czytamy komentarza Wąsińskiego w książce Kaźmierskiej “Prawdziwa historia Królowej Życia”.

To, co jest najistotniejsze w tej sprawie, to fakt, iż reżyser doskonale zdawał sobie sprawę z kryminalnej przeszłości celebrytki. Przyznał, że to właśnie ona była jednym z powodów, dla których się nią zainteresował.

Mnie zawsze fascynowali ludzie z niejednoznaczną historią, więc to kompletnie mnie nie przeraziło. Rzekłbym nawet, że dla mnie to jest pewien rodzaj mangesu, to osoba, która jeszcze bardziej mnie interesuje, jest bardziej krwista, mięsista i ciekawa. Przeżycia, które ma w swoim życiorysie, powodują, że jest jeszcze ciekawsza i chętniej się na nią patrzy – zachwycał się.

W książce Dagmary została zawarta również odpowiedź na pytanie, jak pomimo tak mrocznej historii, udało jej się zrobić tak zawrotną karierę. 

Kiedy sprawa wyszła na jaw, byliśmy z moją producentką Kaśką przerażeni, bo to mogło oznaczać wszystko. Stacja mogła powiedzieć, że nie chce mieć więcej do czynienia z nami ani z "tą panią". Na szczęście wyszliśmy z tego obronną ręką. Wtedy Dagmara wahała się, czy się na antenie do tego przyznać. Dla niej to był problem. A teraz sama z tego żartuje – tłumaczył Wąsiński.

Dagmara Kaźmierska.jpg
Fot. kadr z programu “Pamiętniki z Wakacji”
Dagmara Kaźmierska (1).jpg
Fot. KAPiF
Dagmara Kaźmierska (2).jpg
Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Kamil Baleja nie dowierza w informacje nt. przeszłości Kaźmierskiej

Reżyser, który uczynił Dagmarę Kaźmierską gwiazdą, odcina się od niej

Przyszłość Kaźmierskiej w świecie show-biznesu nie była jednak tak stabilna, jak mogłoby się wydawać. W 2022 roku program “Królowe Życia” został zakończony. Stało się to niecałe 12 miesięcy po publikacji głośnej biografii celebrytki. Czy to przypadek? Później widzowie mogli oglądać gwiazdę w innych produkcjach na antenie Polsatu. Ponieważ show “Dagmara szuka męża” cieszyło się sporym zainteresowaniem, produkcja podjęła decyzję o zaproszeniu Kaźmierskiej do “Tańca z Gwiazdami”. 

Tymczasem dawne “Królowe życia” przeszły metamorfozę i zaczęły być emitowane w TTV pod nazwą “Diabelnie Boskie”. Redakcja portalu “ShowNews” postanowiła kilka dni temu skontaktować się w tej sprawie z Piotrem Wąsińskim, by dowiedzieć się, jak wyglądała współpraca z Kaźmierską oraz czemu show, na którym się wybiła, dobiegło końca.

Przykro mi, ale to jest etap, który już zamknąłem. (...) Wszyscy moi pracownicy [również] mają zakaz wypowiadania się o byłych i obecnych bohaterkach do mediów – odpowiedział reżyser.

Wygląda na to, że postanowił odciąć się od Dagmary Kaźmierskiej, jeszcze zanim głośna sprawa dot. jej przeszłości dotarła do opinii publicznej.

 

Dagmara Kaźmierska (3).jpg
Fot. KAPiF