Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Dowbor rzucił Polsat dla TVP. A na Woronicza tak go potraktowali
Julia Bogucka
Julia Bogucka 08.07.2024 06:00

Dowbor rzucił Polsat dla TVP. A na Woronicza tak go potraktowali

Maciej Dowbor TVP
Fot. KAPiF

Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że Maciej Dowbor odchodzi z Polsatu. Od razu zaczęły się spekulację, w której stacji postanowi się teraz zatrudnić. Podejrzenia padły w kierunku Telewizji Polskiej. Okazuje się, że ten transfer może być trudniejszy, niż przypuszczano.

Maciej Dowbor odszedł z Polsatu

W pierwszej połowie czerwca media obiegła informacja o odejściu Macieja Dowbora z Polsatu. Dziennikarz aktywnie uczestniczył przy produkcji programów telewizyjnych, a od lat pełnił rolę prowadzącego format “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Choć w kuluarach od dłuższego czasu mówiło się o jego potencjalnym transferze, to te doniesienia i tak wzbudziły duże emocje. Maciej Dowbor współpracował ze stacją niecałe dwadzieścia lat.

Żegnaj Polsat! Z tą decyzją biłem się od kilku, a nawet kilkunastu miesięcy. Była ona jedną z najtrudniejszych w moim zawodowym życiu! Postanowiłem zakończyć mój "związek" z Telewizją Polsat. Dziś poinformowałem o tym moich przełożonych. Od razu ucinam spekulacje. Nic złego się nie stało, nie mam i nie miałem żadnych pretensji, żali ani otwartych konfliktów. Po prostu coś się we mnie wypaliło. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. A ja uznałem, że to jest ten moment, kiedy mogę odejść na własnych zasadach, zostawiając po sobie, mam nadzieję, fajne projekty i dobre wspomnienia… – wyznał prezenter w mediach społecznościowych.

Wyniki: Nową Miss Supranational została ta kandydatka. "Ustawka" Polka weszła do półfinału Miss Supranational? Zapadła niezręczna cisza

Czy Maciej Dowbor przeniesie do TVP?

Od razu zaczęto spekulować, w którym kierunku uda się teraz Maciej Dowbor. Pierwszym tropem była Telewizja Polska, w której na przełomie grudnia i stycznia doszło do wielu zmian. To tam prowadzącą programu “Pytanie na Śniadanie” została Katarzyna Dowbor, matka dziennikarza. Ona również w ostatnim czasie pożegnała się z Polsatem, mówiło się, że w niezbyt sympatycznej atmosferze.

Wczoraj zaś media obiegła informacja, że żona Macieja Dowbora poprowadzi jesienią nowy format stacji TVN. Joanna Koroniewska pokaże, jak Polacy remontują domy. Najlepsza para otrzyma w nagrodę wartą ponad milion złotych nieruchomość. Tam również mógłby skierować swoje kroki dziennikarz. Informatorzy donosili jednak, że to “Pytanie na Śniadanie” i “The Voice of Poland” emitowane w TVP najbardziej interesowały Dowbora.

KAPIF_oryginal_K1229691F.jpg
Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Początek Miss Supranational i już taka wpadka. Wybuczeli prowadzących

Tak Maciej Dowbor miał zostać potraktowany przez TVP

Okazuje się jednak, że stacja najprawdopodobniej nie przyjmuje dziennikarza z otwartymi ramionami. W ostatnim czasie informator portalu “ShowNews” zdradził, że Maciej Dowbor nie poradził sobie zbyt dobrze na castingu do programu “Pytanie na Śniadanie”.

Dowborowi bardzo zależało na posadzie w "Pytaniu na Śniadanie". Aktywnie o nią zabiegał. Niestety - casting z jego udziałem raczej nie zachwycił. To, że dostanie tę pracę wcale nie jest przesądzone. Sytuacja jest o tyle trudna, że Maciek był chyba przekonany, że powitają go tam z pocałowaniem ręki - przekazano.

KAPIF_oryginal_K1211019F (1).jpg
Fot. KAPiF

Wspomniany portal skontaktował się z Kingą Dobrzyńską, która pełni obecnie funkcję szefowej porannego programu emitowanego na TVP2. Zdementowała ona plotki, jakoby Maciej Dowbor przechodził jakikolwiek casting. Co więcej, z wypowiedzi dziennikarki wynika, że nie był nawet brany pod uwagę jako potencjalny kandydat do współpracy.

Nie jest to prawda! Nie było żadnych zdjęć próbnych ani propozycji współpracy - powiedziała Kinga Dobrzyńska portalowi “ShowNews".