Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > “Dobrze, że nie nazywam się Donald”. On naprawdę to powiedział. Niewybredny żart w “Pytaniu na śniadanie”. Cichopek wryło
Julia Bogucka
Julia Bogucka 07.01.2024 15:36

“Dobrze, że nie nazywam się Donald”. On naprawdę to powiedział. Niewybredny żart w “Pytaniu na śniadanie”. Cichopek wryło

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski
KAPIF

W obliczu zmiany władzy panującej w Polsce wielkie modyfikacje zaszły również w mediach publicznych. Masowe zwolnienia dziennikarzy oraz powołanie nowych twarzy prowadzących programy, to zdaje się tylko niewielki fragment tego, co się jeszcze szykuje. Odświeżenie może czekać również programy śniadaniowe. Już teraz “Pytanie na Śniadanie” zyskało nową szefową, a tematyka spotkań wyraźnie się zmienia. Komentarz jednego z ostatnich gości zasiadających na kanapie, również podkreśla zachodzące w mediach publicznych zmiany.

"Pytanie na Śniadanie" w obliczu zmian w TVP

Telewizję Polską, jak i kilka innych podmiotów, dotykają olbrzymie zmiany. 19 grudnia w Sejmie przegłosowano uchwałę dotyczącą bezstronności i rzetelności mediów publicznych. W związku z tym doszło do modyfikacji w ramach zarządów spółek. Odeszło również wielu znanych nam prowadzących.

Do najważniejszych zmian zaliczają się te związane z programami informacyjnymi. TVP opuścili między innymi: Danuta Holecka, Miłosz Kłeczek, czy Bartłomiej Graczak. Znane “Wiadomości” zastąpił serwis “i9:30”. Prowadzą go Marek Czyż, Joanna Dunikowska-Paź i Zbigniew Łuczyński.

Anna Popek przygotowuje się na rewolucje w TVP. Wkrótce opuści Polskę Małgorzata Tomaszewska tuż przed porodem przekazała niepokojące informacje. Choroba uderzyła nagle

"Pytanie na Śniadanie" - jakie zmiany dotknęły ten program?

Modyfikacje mediów publicznych nie ominęły także programów śniadaniowych. “Pytanie na Śniadanie”, emitowane na antenie TVP2, zyskało nową szefową. To Kinga Dobrzyńska, która już kiedyś była związana z telewizją publiczną. Jak twierdzi, zależy jej na tym, aby śniadaniówka wciąż gromadziła przed telewizorami rzeszę fanów. 

Do tej pory nie wiadomo nic na temat możliwych zmian w składzie prowadzących program. Przypomnijmy, że w tej roli spełniają się obecnie takie pary: Ida Nowakowska-Herndon i Tomasz Wolny, Izabella Krzan i Tomasz Kammel, Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora, Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski, Małgorzata Opczowska i Robert Koszucki oraz Anna Popek i Robert Rozmus. Czy coś się zmieni? Prawdopodobnie dowiemy się tego wkrótce.

ZOBACZ TEŻ: Maciej Kurzajewski może stracić pracę w TVP. Ekspert nie ma wątpliwości. W tle... romans z Cichopek

"Pytanie na Śniadanie" - niewybredny żart na antenie!

Jedna z wyżej wymienionych par, a mianowicie Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski, wciąż mogą się cieszyć rolą prowadzących “Pytania na Śniadanie”. Mieli ostatnio okazję gościć wyjątkowych dla stacji TVP gości, a mowa o dwóch parach jednopłciowych. Dzień później na kanapie zasiadł popularny polski aktor - Bartosz Gelner. Rozmowa obracała się wokół tematu serialu historycznego “Zatoka szpiegów”, w którym zagrał mężczyzna. 

Bartosz Gelner znany jest ze swojej niechęci wobec poprzedniej władzy. Wielokrotnie zdarzało mu się skrytykować rządy “Prawa i Sprawiedliwości”, przekonywał również swoich fanów do głosowania na opozycję podczas wyborów parlamentarnych. Mężczyzna nie opuścił również okazji na niewybredny komentarz podczas wizyty w programie śniadaniowym.

Ja to dzisiaj w ogóle jestem taki podekscytowany, żeby nie powiedzieć podniecony po prostu, że jestem tu u państwa w "Pytaniu na Śniadanie", co jest niesamowitym doświadczeniem. Szczególnie po ośmiu latach mojej nieobecności tutaj. A przyszedłem jako szpieg - i to jeszcze niemiecki, i to z Trójmiasta. Dobrze, że nie nazywam się Donald.

- skomentował Bartosz Gelner, nawiązując swoją wypowiedzią do słów Jarosława Kaczyńskiego w stronę Premiera obecnego rządu - Donalda Tuska.

Po chwili konsternacji Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego, szybko zmieniono temat rozmowy.

Źródła: pudelek.pl, rozrywka.dorzeczy.pl