Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Anna Popek przygotowuje się na rewolucje w TVP. Wkrótce opuści Polskę
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 30.11.2023 23:27

Anna Popek przygotowuje się na rewolucje w TVP. Wkrótce opuści Polskę

Anna Popek
Anna Popek wypowiedziała się o swoim odejściu z TVP. Fot. KAPiF

Anna Popek zbudowała swoją karierę w szeregach TVP. Dziennikarka spędziła w redakcji stacji kilkanaście lat i pomimo przerwy zdecydowała się powrócić na jej łono, by poprowadzić program “Pytanie na Śniadanie”. Tymczasem okazuje się, że dalsza współpraca Popek z publicznym nadawcą jest niepewna. Prezenterka jest gotowa na każdy scenariusz, w dodatku ma zaplanowany zaskakujący zagraniczny wyjazd!

Czy Anna Popek odejdzie z TVP?

Anna Popek jest, z przerwami, związana z TVP od 1999 roku. Wówczas została prezenterką w programie “Kawa czy herbata”, na gruncie którego zbudowała swoją rozpoznawalność. Mimo kilku przerw od pracy na zlecenie publicznego nadawcy, m.in. by poprowadzić swoje autorskie talk-show “Świat się kręci”, w 2023 roku powróciła do TVP, by zostać gospodynią “Pytania na Śniadanie”. 

Obecnie Anna Popek jest jedną z najpopularniejszych dziennikarek TVP, którą widzowie stacji darzą sporą sympatią. Jednak w obliczu zmian na scenie politycznej, do których doszło po wyborach parlamentarnych, prezenterka nie ukrywa, że jest przygotowana na rewolucję w Telewizji Polskiej, która może nadejść:

Obecnie mamy takie czasy, że wszystko dynamicznie się zmienia, więc ja staram się być przygotowana do wszystkiego – zdradziła w ostatnim wywiadzie z serwisem Jastrząb Post. 

Przykre wieści o Annie Popek. Nagła zmiana w TVP, to dla niej koniec, jest jej smutno Tylko u nas! Tomasz Wolny po wejściu na plan "PnŚ" zawsze robi jedno. Anna Popek ujawnia prawdę o koledze

Nie tylko Anna Popek jest gotowa na zakończenie współpracy z TVP

Opozycja, która wygrała wybory parlamentarne w 2023 roku, na łamach umowy koalicyjnej zapowiedziała, że zamierza “naprawić i odpolitycznić media publiczne”. W związku z tym wiele osób spekuluje, że w TVP wydarzy się prawdziwa rewolucja, a mnóstwo stronniczych dziennikarzy straci pracę. W związku z tym faktem właśnie wyszły na jaw przełomowe wieści dotyczące Danuty Holeckiej, szefowej “Wiadomości”. Według informacji, które opublikował portal “natemat.pl”, dziennikarka miała podpisać wypowiedzenie, co umożliwi jej odejście z TVP na własnych warunkach.

Anna Popek również bierze pod uwagę każdą ewentualność. Z tego powodu prezenterka nieustannie się rozwija:

Jestem dziennikarką. Kocham swój zawód. Bardzo lubię pracę w tym  zawodzie i wydaje mi się, że jestem coraz lepsza. Cały czas się uczę.  Zresztą podjęłam też inne studia. Skończyłam  jednoroczne studia  menadżerskie na SGH, teraz studiuje MBA na Akademii WSB w Dąbrowie  Górnicze. Ja się cały czas uczę, również w innych kierunkach, bo nie  wiem jeszcze, jakie umiejętności będą potrzebne mi w życiu – zdradziła wyznała na łamach rozmowy z Jastrząb Post.

ZOBACZ TEŻ: Na co dzień uśmiechnięta Anna Popek nosi w sobie wielki żal. “Za mało zrobiłam, żeby ich ratować”

Anna Popek planuje zagraniczny wyjazd, zdradziła destynację!

W najnowszym wywiadzie z portalem “jastrzabpost.pl” Anna Popek nie tylko zdradziła, że jest przygotowana na ewentualne zwolnienia z TVP, ale również opowiedziała, że nieustannie rozwija swoje umiejętności. W związku z tym postanowiła zainwestować w swoją znajomość języków obcych i na początku przyszłego roku wybiera się do stolicy Francji.

W lutym wybieram się do Paryża na kurs francuskiego, bo ten język bardzo  lubię i chcę wrócić do nauki. Początek lutego planuję tam spędzić. A to  jest cudowne miasto, więc uczenie się francuskiego w Paryżu, to jest po prostu rozkosz – wyjaśniła w rozmowie z dziennikarzami.

Anna Popek dodała, że ma zamiar solidnie przyłożyć się do nauki języka francuskiego. Czy to oznacza, że dziennikarka będzie szukać w tym kraju ofert pracy? Gdyby miała się na to zdecydować, na pewno weźmie pod uwagę uroki Paryża, które zmotywowały ją do wyjazdu:

Paryż jest miastem miłości i właśnie dlatego mam zamiar iść tropem książki "Jej wysokość kurtyzana" (...) Także będę tam łączyła naukę ze zwiedzaniem miasta pod kątem historycznym tej epoki, która jest taka piękna i dlatego też tak się nazywa (...) Będzie bardzo atrakcyjnie towarzysko, ale ja jadę tam się uczyć, więc będę po prostu wkuwać słówka oraz czasy francuskie, co nie jest łatwe. Mam zamiar rzetelnie zabrać się za naukę.

Projekt bez nazwy - 2023-11-30T224306.847.png
Anna Popek wypowiedziała się o swoim odejściu z TVP. Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy - 2023-11-30T224252.147.png
Anna Popek wypowiedziała się o swoim odejściu z TVP. Fot. KAPiF

źródło: pomponik.pl

Tagi: Anna Popek