Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Danuta Holecka wystosowała apel do „prawdziwych Polaków”. Nie mieści się w głowie, co wykrzyczała na antenie
Martyna Pałka
Martyna Pałka 05.01.2024 21:17

Danuta Holecka wystosowała apel do „prawdziwych Polaków”. Nie mieści się w głowie, co wykrzyczała na antenie

Danuta Holecka wystosowała apel
Danuta Holecka wystosowała apel, fot. kadr z programu Republika TV; Canva

Zwolnienie Danuty Holeckiej z Telewizji Polskiej było jednym z najgłośniejszych w historii mediów. Krótko po zakończeniu współpracy z publicznym nadawcą, dziennikarka związała się ze stacją TV Republika, gdzie obecnie prowadzi serwis informacyjny. Niesamowite, co powiedziała w ostanim wydaniu show.  

Danuta Holecka zwolniona z Telewizji Polskiej

Od jakiegoś czasu możemy obserwować zaskakujące zmiany, jakie rozgrywają się za kulisami Telewizji Polskiej. Wraz z nową władzą światło dzienne ujrzały liczne reformy, które mają objąć media publiczne w naszym kraju. Nowy minister kultury postanowił najpierw odwołać dotychczasowe władze TVP, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej.

W związku z tym obserwujemy obecnie licznie zmiany kadrowe, które objęły zwłaszcza TVP i TVP INFO. Bez wątpienia jednym z największych zaskoczeń było nagłe zwolnienie Danuty Holeckiej, która od 2019 roku pełniła funkcję szefowej głównego wydania programu “Wiadomości”. Ostatnie wydanie z udziałem dziennikarki miało miejsce 12 grudnia 2023 roku i od tej pory gwiazda pożegnała się ze swoim wieloletnim pracodawcą.

Szok, jak zmieniła się Danuta Holecka! Niewiele osób potrafi rozpoznać ją na dawnych zdjęciach Tego po wyborach nikt się nie spodziewał. Szokujące zachowanie Danuty Holeckiej, na wizji nie gryzła się w język

Danuta Holecka debiutuje na antenie TV Republika

Niedługo później okazało się, że dotychczasowa gwiazda Telewizji Polskiej nie zamierza rezygnować z pracy na telewizyjnym planie. Danuta Holecka znalazła nowe zatrudnienie na antenie TV Republika, gdzie również prowadzi serwisy informacyjne stacji. Dziennikarka zadebiutowała już jakiś czas temu, a fani nie kryli zaskoczenia jej nowym angażem.

Pierwsze wydania programu z udziałem prezenterki bardzo zszokowały widzów. Pod uwagę wzięli oni zwłaszcza apele Danuty Holeckiej o pomoc materialną dla stacji. Wszystko dlatego, że TV Republika, w przeciwieństwie do publicznego nadawcy, nie może liczyć na wsparcie z budżetu państwa. Internauci prześmiewczo porównali ją nawet do Tadeusza Rydzyka!

Rydzyk ma konkurencję.

Rydzyk nie będzie zadowolony, jak mu na Trwam nie wpłacą, bo tu środki pójdą.

Tak, tak, zaraz będziemy wpłacać.
 

ZOBACZ TEŻ: Fani naśmiewają się z Danuty Holeckiej. Gwiazda została porównana do Rydzyka.

Danuta Holecka po raz kolejny apeluje do widzów

Ostatni odcinek serwisu informacyjnego TV Republika ponownie spotkał się z krytyką internautów. Wszystko z powodu nieoczekiwanego apelu, jaki wystosowała gwiazda stacji. Prezenterka w programie “Dzisiaj” wspomniała o proteście wolnych Polaków, do udziału w którym zachęciła wszystkich telewidzów.

Dziennikarka nawiązała w swoich słowach do zmian w mediach publicznych oraz nowych rządów w naszym kraju. Internautom nie spodobała się jej stronniczość i ponowne popieranie Prawa i Sprawiedliwości.

11 stycznia o 16:00 protest wolnych Polaków w obronie fundamentalnych wartości. Ma to być okazja, żeby wyrazić stanowczy sprzeciw wobec zamachu na media publiczne oraz łamania przez rząd Donalda Tuska zasad demokratycznego państwa prawa. Uchwały Sejmu nie mogą naruszać obowiązujących ustaw, a ich treść nie może byś sprzeczna ani z Konstytucją, ani z ustawami - mówią politycy Prawa i Sprawiedliwości i zapowiadają, że takiej mobilizacji nie było już od lat.

Jak myślicie, czy fani mieli powody do skrytykowania zachowania dziennikarki?

Źródło: plotek.pl

Powiązane
Agnieszka Włodarczyk
Czy zgadniesz, która gwiazda wcieliła się w tę postać w "Twoja twarz brzmi znajomo"? 1/2 poprawnych odpowiedzi to już sukces