Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Wielki powrót uwielbianego show Polsatu. Widzowie muszą przygotować się na ogromną zmianę
Sara Karmańska
Sara Karmańska 15.03.2024 09:57

Wielki powrót uwielbianego show Polsatu. Widzowie muszą przygotować się na ogromną zmianę

Maciej Rock, Paulina Sykut-Jeżyna
Fot. Tomasz Zukowski/East News

Stacje telewizyjne lubią wracać po latach do znanych i sprawdzonych formatów, które wcześniej przyciągały przed ekrany telewidzów. Wszystko wskazuje na to, że stacja Polsat zdecydowała się wyciągnąć stary format z lamusa. 

Polsat przywraca stary program

W ostatnich latach nie brak programów telewizyjnych, które wróciły na anteny po długiej nieobecności w telewizyjnych ramówkach. Telewizja Polska wróciła między innymi do programów „Koło fortuny” czy „Tak to leciało”, a TVN przywrócił „Milionerów” wraz z Hubertem Urbańskim w roli prowadzącego. Teraz kolej na stację Polsat, która także postanowiła przypomnieć widzom dawny format.

Jak donosi „Press”, Polsat chce reaktywować format „Must Be the Music. Tylko muzyka”. Początkowo był on emitowany w latach 2011-2016 i doczekał się jedenastu edycji. W talent show mogli wziąć udział wokaliści, ale także zespoły, chóry, beatbokserzy oraz instrumentaliści. Program rozsławił kilka zespołów i solowych artystów, którym udało się zrobić karierę, jak choćby Enej, LemON, Shata QS czy Marcin Patrzałek.

Must Be The Music - Tylko Muzyka, fot. Tomasz Zukowski East News 3.jpg
Program „Must Be The Music – Tylko Muzyka”, fot. Tomasz Zukowski/East News
“Sanatorium miłości”: Życie go nie oszczędziło, a internauci jeszcze dołożyli Narzeczony Roxie ma wymagania co do jej tańca

Polsat przywróci na ekrany program „Must Be the Music. Tylko muzyka”?

W jury programu „Must Be the Music. Tylko muzyka” podczas wszystkich edycji zasiadali Adam Sztaba, Elżbieta Zapendowska oraz Olga „Kora” Jackowska. Czwarty fotel jurora zajmowali z kolei Wojciech „Łozo” Łozowski (przez 6 edycji), Piotr Rogucki (przez 4 edycje) oraz Tymon Tymański (w jednej, ostatniej edycji). Program prowadzili Paulina Sykut-Jeżyna oraz Maciej Rock.

Można domyślić się, że nie ma szans na powrót dawnego jury. W 2018 roku Kora zmarła na rozsianego raka jajnika z przerzutami. W związku z tym produkcja stanie przed trudnym zadaniem znalezienia równie charyzmatycznej artystki, która zdoła wypełnić jej puste miejsce. Jak się jednak okazało, nie tylko ona nie wróci do programu. 

Must Be The Music - Tylko Muzyka, fot. Tomasz Zukowski East News 4.jpg
Program „Must Be The Music – Tylko Muzyka”, fot. Tomasz Zukowski/East News

ZOBACZ TEŻ: Tuż po TzG doszło do tragedii. Hakiel nieźle ucierpiał. Trafił na stół

W nowej wersji dawnego programu Polsatu wróci stare jury?

W temacie ewentualnego powrotu do programu telewizyjnego „Must Be the Music. Tylko muzyka” wypowiedziała się Elżbieta Zapendowska. Jak się jednak okazuje, dawna jurorka niezbyt ma ochotę na powrót do dawnej roli. Jak wyznała „Plotkowi”, dziś jest już w innym miejscu i obecnie chce się skupić na odpoczynku, a nie wracać do telewizji. Mimo swojej decyzji krytyczka muzyczna zapewniła, że będzie śledzić kolejne edycje programu – o ile powstaną – z zacisza swojego domu. 

Myślę sobie, że ten program nie jest już nie dla mnie. Świetnie, że on wraca, ale beze mnie. Ja już jestem w innym miejscu. Muzyka jest moim życiem, ale mam już swój wiek, swoje zrobiłam, swoje się ponarażałam, zdrowie już nie to… Już wystarczy. Nadszedł czas na odpoczynek i odsunięcie się od telewizji. Produkcja na pewno ma wielkie wyzwanie, by skompletować nowe jury i np. znaleźć kogoś na miejsce Kory, kto też będzie wielką osobowością, ale dobrze… Niech to robią. Ja z pewnością będę to śledzić przed telewizorem. Im więcej dobrych programów muzycznych, tym lepiej.

Must Be The Music - Tylko Muzyka, fot. Tomasz Zukowski East News 2.jpg
Program „Must Be The Music – Tylko Muzyka”, fot. Tomasz Zukowski/East News
Must Be The Music - Tylko Muzyka, fot. Tomasz Zukowski East News 1.jpg
Program „Must Be The Music – Tylko Muzyka”, fot. Tomasz Zukowski/East News

Źródło: Plotek