Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Chajzer wystąpił w "Nasz nowy dom". Poruszyła go historia Kuby
Paulina Korzec
Paulina Korzec 10.04.2024 11:28

Chajzer wystąpił w "Nasz nowy dom". Poruszyła go historia Kuby

Filip Chajzer w "Nasz nowy dom"
Instagram @nasznowydom

W 12. odcinku ekipa Polsatu odwiedzi pana Roberta i jego syna, Kubę. Elżbieta Romanowska tym razem będzie miała jednak dodatkową pomoc, której z chęcią udzielił uczestnikom Filip Chajzer. Dziennikarz zajmie się problemami hejtu i wykluczenia.

Program "Nasz nowy dom" ma wyjątkową misję

Do programu „Nasz nowy dom” zgłaszają się rodziny z rozmaitymi problemami. Uczestnicy mierzą się z przeciwnościami losu, ale dzięki Elżbiecie Romanowskiej i ekipie Polsatu nie są osamotnieni w swojej sytuacji. Mogą liczyć na remont, którego sami nie byliby w stanie sfinansować, ale także na pomocną dłoń.

W 12. odcinku ekipa Polsatu odwiedzi pana Roberta i jego syna, Kubę. Elżbieta Romanowska tym razem będzie miała jednak dodatkową pomoc, której z chęcią udzielił uczestnikom Filip Chajzer. Dziennikarz zajmie się problemami hejtu i wykluczenia.

Filip Chajzer mierzy się z poważną chorobą. Zygmunt Chajzer poinformował o stanie syna 12-letni uczestnik programu "Nasz nowy dom" napisał list do Katarzyny Dowbor. Prosił o łazienkę i pokój dla siostry

Filip Chajzer pomoże uczestnikom „Nasz nowy dom”

Dramatyczne sytuacje nie są obce synowi Zygmunta Chajzera. Filip Chajzer zmierzył się z niewyobrażalną tragedią, jaką jest strata dziecka. Wyboista była również jego droga do telewizji, a dziennikarz musiał mierzyć się z kryzysami wizerunkowymi oraz z depresją. Ostatnio Filip Chajzer próbuje swoich sił w branży gastronomicznej, ale jego najnowszy projekt – budka z kebabem – budzi jednak mieszane uczucia.

Syn Zygmunta Chajzera słynie również z ogromnego zaangażowania w akcje charytatywne i działania społeczne mające na celu szerzenie pomocy osobom w kryzysie. Tym razem pomoże panu Robertowi i jego synowi. Kuba ma dopiero 12 lat, a już musi mierzyć się z niewyobrażalnymi wyzwaniami, które przerosłyby dorosłego.

„Ile na jednego człowieka może spaść?”

Historia pana Roberta i jego syna łamie serce. Kiedy Kuba był malutki, jego tata stracił w wypadku nogi. Rok temu zmarła żona pana Roberta, która do tej pory opiekowała się niepełnosprawnym mężczyzną. Po stracie mamy, to Kuba opiekuje się tatą, chociaż sam jest jeszcze dzieckiem.

Filip Chajzer zdecydował się odwiedzić szkołę Kuby, by szerzyć świadomość wśród młodych ludzi i uwrażliwiać ich na krzywdę drugiego człowieka. Temat hejtu i wykluczenia jest szczególnie bliski dziennikarzowi, nie dziwi więc więź, jaka połączyła go z Kubą, którego nazwał bohaterem. Dziennikarz poprowadził pogadankę z kolegami Kuby ze szkoły, skłaniając ich do postawienia się w sytuacji rówieśnika.

Wyobraźcie sobie swoich rodziców, mamę, tatę (…) nie ma mamy w tym obrazie – skłaniał do refleksji zasłuchanych uczniów Filip Chajzer.

„Nasz nowy dom” z Filipem Chajzerem

Ekipa Polsatu z Elżbietą Romanowską na czele przeprowadzi remont domu pana Roberta. Lokum musi zostać przystosowane do potrzeb osoby z niepełnosprawnością, ale to tylko kropla w morzu potrzeb rodziny, która nie ma łazienki, musi radzić sobie z brakiem ogrzewania i niezbędnych urządzeń AGD.

Czy ekipa programu „Nasz nowy dom” sprawi, że życie pana Roberta i jego syna stanie się łatwiejsze? Jak Filip Chajzer zmieni postrzeganie Kuby i innych osób potrzebujących przez rówieśników? Przekonamy się już jutro w telewizji Polsat.