Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Była szefową Wiadomości, a nawet nie jest dziennikarzem z zawodu. Wykształcenie Danuty Holeckiej wprost zdumiewa
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 29.12.2023 19:21

Była szefową Wiadomości, a nawet nie jest dziennikarzem z zawodu. Wykształcenie Danuty Holeckiej wprost zdumiewa

Danuta Holecka
Wyszło na jaw, jakie wykształcenie ma Danuta Holecka. Fot. KAPiF

Większość Polaków automatycznie łączy Danutę Holecką z Telewizją Polską. Dziennikarka konsekwentnie pięła się po szczeblach kariery u publicznego nadawcy, aż stanęła na czele programu informacyjnego “Wiadomości”. Tymczasem okazuje się, że mało brakowało, a losy Danuty Holeckiej potoczyłyby się zupełnie inaczej. Właśnie wyszło na jaw, jakie wykształcenie ma była już dziennikarka TVP.

Danuta Holecka zrobiła karierę na łamach TVP

Danuta Holecka rozpoczęła swoją przygodę z Telewizją Polską już w 1993 roku, czyli aż 30 lat temu. Przez ten czas dziennikarka była wierna publicznemu nadawcy, powoli pnąc się coraz wyżej po kolejnych szczeblach kariery. Pracę w TVP rozpoczęła relacjonowania obrad Sejmu, natomiast zakończyła jako szefowa “Wiadomości”. Niestety od czasu, gdy stanęła na czele popularnego programu informacyjnego, nie cieszyła się zbyt dużą sympatią ze strony widzów ze względu na swoją postawę. Wiele osób oskarżyło Holecką oraz pozostałych pracowników TVP o sympatyzowanie z partią rządzącą zamiast dziennikarskiego obiektywizmu.

Tymczasem pod koniec listopada gruchnęła nagła wiadomość o zwolnieniu Danuty Holeckiej z TVP. Na początku dziennikarka nie potwierdzała tych wiadomości, jednak w końcu stało się jasne, że od połowy grudnia już nie zobaczymy szefowej “Wiadomości” na łamach stacji. Ostatni występ prezenterki na antenie miał miejsce 12 grudnia. Zaraz potem zaczęto spekulować o ogromnych pieniądzach, które miałaby zgarnąć w ramach swojego wypowiedzenia. Teraz stało się jasne, czy były one prawdziwe.

Zapnijcie pasy. Danuta Holecka ma nową pracę? Wyciekły informacje, w jakiej telewizji ma teraz pracować „Jest propagandzistką!” Danuta Holecka pod falą krytyki. To najgłośniejsze odejście od lat?

Nowa praca Danuty Holeckiej

Polacy byli zaskoczeni faktem, iż Danuta Holecka podpisała wypowiedzenie u wieloletniego pracodawcy, którym było TVP. Jednak w obliczu zmian, które rząd zaczął wprowadzać w strukturach publicznego nadawcy, stało się jasne, że widzowie pożegnają nie tylko Holecką, ale również wielu innych popularnych dziennikarzy, którzy byli kojarzeni głównie z Telewizją Polską. W związku z tym w mediach zaczęły rozprzestrzeniać się plotki, jakoby prezenterka miała po swoim odejściu z TVP zgarnąć ogromną sumę w ramach wypowiedzenia. Jak sama zainteresowana skomentowała te doniesienia?

Podpisując dokumenty związane z wypowiedzeniem na początku grudnia, zrezygnowałam z 9-miesięcznego odszkodowania z tytułu zakazu konkurencji. Więc nie dostanę tych ogromnych pieniędzy – oświadczyła dziennikarka w wywiadzie z portalem Wirtualne Media.

Szybko okazało się, na czym polegało złamanie zakazu konkurencji, o którym mówiła Danuta Holecka. 29 grudnia zaliczyła bowiem debiut na łamach innej stacji. Prezenterka będzie więc kontynuować swoją dziennikarską karierę, prowadząc inny serwis informacyjny. Tymczasem niewiele brakowało, by jej życie zawodowe było związane z zupełnie inną branżą!

ZOBACZ TEŻ: Zbijała fortunę w TVP. Tyle zarabiała Danuta Holecka, ilość zer może zaskoczyć

Zaskakujące wykształcenie Danuty Holeckiej

Wiele osób mogło przypuszczać, że skoro Danuta Holecka zrobiła tak wielką karierę w telewizji, jej wykształcenie jest związane właśnie z kierunkiem dziennikarskim. Informacje, które właśnie wyszły na jaw, są więc zadziwiające. Okazuje się, że Danuta Holecka od najmłodszych lat była silnie związana z Kościołem. Ukończyła liceum Sióstr Nazaretanek, natomiast na studia ekonomiczne wybrała się do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. 

Jak w związku z tym udało jej się dostać w 1993 roku do redakcji Telewizji Polskiej? O tym dziennikarka wspomniała w jednym z wywiadów:

Studiowałam na SGH, bo chciałam mieć poważny zawód. Po studiach, kiedy szukałam pracy, dowiedziałam się z ogłoszenia, że Telewizja Polska ogłasza konkurs na dziennikarzy i prezenterów. Pomyślałam, że mogę spróbować.

Projekt bez nazwy - 2023-12-29T191952.698.png
Wyszło na jaw, jakie wykształcenie ma Danuta Holecka. Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy - 2023-12-29T192006.457.png
Wyszło na jaw, jakie wykształcenie ma Danuta Holecka. Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy - 2023-12-29T192017.387.png
Wyszło na jaw, jakie wykształcenie ma Danuta Holecka. Fot. KAPiF

źródło: o2.pl