Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Zapnijcie pasy. Danuta Holecka ma nową pracę? Wyciekły informacje, w jakiej telewizji ma teraz pracować
Martyna Pałka
Martyna Pałka 29.12.2023 15:22

Zapnijcie pasy. Danuta Holecka ma nową pracę? Wyciekły informacje, w jakiej telewizji ma teraz pracować

Danuta Holecka ma nową pracę
Danuta Holecka ma nową pracę, fot. KAPIF

Danuta Holecka od lat była jedną z największych gwiazd Telewizji Polskiej. Niestety, w związku ze zmianami, jakie dzieją się obecnie za kulisami publicznego nadawcy, dziennikarka musiała pożegnać się ze swoją pracą. Nie oznacza to jednak, że żegna się z telewizją. Już teraz będzie można zobaczyć ją na antenie konkurencyjnej stacji.

Danuta Holecka była największą gwiazdą Telewizji Polskiej

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że prezenterka od lat była jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Telewizji Polskiej. Gwiazda z powodzeniem prowadziła główne wydanie programu “Wiadomości” w TVP1, którego szefową została w 2019 roku. Mało kto wie, że jej przygoda z publicznym nadawcą zaczęła się już w 1993 roku, kiedy młoda dziennikarka zajmowała się głównie relacjonowaniem informacji z obrad sejmowych.

Jej pozycja wiązała się nie tylko z ukochaną pracą, ale również wysokimi zarobkami, nad którymi od dawna zastanawiały się polskie media. Niestety, jej sielankowe życie zakończyło się z dnia na dzień, gdy Telewizji Polska poinformowała widzów, że po latach kończy współpracę z popularną prezenterką.

TAK ją potraktowali. TVP oficjalnie o Danucie Holeckiej. Wieści o jej przyszłości obiegają Polskę Pilne informacje ws. zwolnienia Danuty Holeckiej z TVP! Jest oficjalny komunikat

Danuta Holecka została zwolniona z TVP

Od jakiegoś czasu obserwujemy liczne zmiany, które dzieją się za kulisami publicznego nadawcy. Wraz z początkiem grudnia w życie zaczęły wchodzić obietnice, które jeszcze kilka miesięcy temu składali polscy politycy podczas wyborów parlamentarnych. Ich marzeniem była reforma mediów publicznych, którą rozpoczęli od gruntownej zmiany kadry.

Pierwszą z gwiazd TVP, która pożegnała się ze swoją dotychczasową posadą była właśnie Danuta Holecka. Ostatnie wydanie “Wiadomości” z jej udziałem mogliśmy oglądać 12 grudnia 2023 roku, a po nim dziennikarka rozwiązała umowę ze swoim wieloletnim pracodawcą.

Od tej pory wiele osób zastanawiało się, co dalej z przyszłością prezenterki. Okazało się, że Danuta Holecka nie zamierza rozstawać się z telewizją i już niedługo będzie można zobaczyć ją na antenie konkurencyjnej stacji.

ZOBACZ TEŻ: Karolina Korwin-Piotrowska w ostrych słowach o Danucie Holeckiej. Gwiazda nazwała ją propagandzistką!

Danuta Holecka już ma nową pracę

Okazało się, że po zwolnieniu z Telewizji Polskiej prezenterka nie zamierza chować się w cień, ale kontynuować swoją pracę na antenie konkurencyjnej stacji telewizyjnej. Już pod koniec grudnia dotychczasowa prowadząca głównego wydania serwisu “Wiadomości” po raz pierwszy pojawi się na antenie stacji Republika TV.

Danuta Holecka ma wystąpić tam jako prowadząca serwis informacyjny, a swój debiut zaliczy już w piątkowy wieczór 29 grudnia 2023 roku. Co ciekawe, nie jest to jedyna gwiazda TVP, która znalazła zatrudnienie właśnie u tego pracodawcy. Oprócz dziennikarki do Republiki TV przeszedł również Michał Rachoń, który do tej pory pojawiał się w TVP Info. Prezenter wystąpił na antenie konkurencji 22 grudnia tego roku.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania