Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Był znanym youtuberem, jednym filmem przekreślił całą swoją karierę. Oto czym zajmuje się teraz
Martyna Pałka
Martyna Pałka 10.05.2024 15:45

Był znanym youtuberem, jednym filmem przekreślił całą swoją karierę. Oto czym zajmuje się teraz

Łukasz Jakóbiak
fot. Instagram/@lukasz_jakobiak

Łukasz Jakóbiak największą popularność zyskał dzięki swojemu kanałowi w serwisie YouTube, gdzie przeprowadzał wywiady z wieloma polskimi gwiazdami. Teraz gwiazdor zniknął z sieci. Okazało się jednak, że znalazł inne zajęcie. Czegoś takiego nikt się nie spodziewał.

Kim jest Łukasz Jakóbiak?

Popularny przed laty youtuber prowadził swoją serię “20 m kwadratowych”, która szybko stała się prawdziwym hitem w sieci. Mężczyzna zapraszał do swojej małej kawalerki wielu gości i pytał ich o ich życie codzienne. Wśród zaproszonych znalazły się zarówno osoby potrzebujące, przedstawiciele ciekawych zawodów, jak i znane nazwiska z polskiego show-biznesu.

Do największych “wydarzeń” z udziałem gwiazdora zaliczamy między innymi jego performance, podczas którego nabrał wszystkich Polaków, że będzie gościem w prestiżowym amerykańskim programie Ellen Degeneres. W rzeczywistości po prostu wynajął podobną do niej aktorkę i odtworzył jej studio. Wideo spotkało się z ogromną krytyką całego środowiska, również fanów Jakubiaka. Ten w efekcie stracił czołową pozycję w branży i już nigdy jej nie odbudował.

Justin Bieber zostanie ojcem. Ogłosili to w nietypowy sposób To już czwarty muzyk w tym tygodniu. Nie żyje prawdziwa legenda

Łukasz Jakóbiak całkiem zmienił nastawienie

Po wyżej wspomnianej wpadce gwiazdor podjął decyzję o zmianie swojej drogi życiowej. Nie tylko wydał własną książkę, ale też całkiem odszedł od YouTube'a. Wystąpił nawet w programie “Azja Express”. Nie zamierzał jednak rezygnować ze swoich spotkań z innymi ludźmi. Tym razem jednak postanowił bardziej niż na rozmowie i poznawaniu drugiego człowieka, postanowił poświęcić się pomocy potrzebującym.

W sieci pojawiła się informacja o tym, że Łukasz Jakóbiak po raz kolejny zorganizował zbiórkę w serwisie Pomagam.pl. Tym razem celem tej inicjatywy jest zebranie odpowiedniej kwoty dla Mariusza Kędzierskiego, który gościł już w jego kawalerce w 2017 roku.

ZOBACZ TEŻ: Hakiel jednak nie odcina się od Kaźmierskiej? To było najcięższe we współpracy.

Łukasz Jakóbiak zaangażował się w działalność charytatywną

Znany youtuber postanowił zainicjować zbiórkę na rzecz swojego kolegi i gościa jego programu. Mariusz Kędzierski ma 32 lata i od urodzenia zmaga się z wadą rozwojową rąk — prawa nie jest w ogóle wykształcona, a lewej nie posiada. Pomimo niedogodności i dzięki wsparciu dobrych ludzi oraz wielu instytucji mężczyzna od 2008 roku samodzielnie maluje. Jest to jego największa pasja. 

Jego prace można było oglądać na wystawach, między innymi w Dubaju, Tajpej, Oksfordzie, Wiedniu, czy w Mersin. Zdobył również dwie nagrody The Global Art Award 2018, w tym dla Najlepszego Artysyt na Świecie. Teraz życie Mariusza wywróciło się do góry nogami, a to wszystko z powodu narodzin jego synka Franka.

Celem zbiórki organizowanej przez dawnego youtubera jest uzbieranie pieniędzy na otworzenie własnej agencji fotograficzno-brandingowej i zakup potrzebnego do tego sprzętu. Na razie uzbierano 50 tysięcy złotych, ale zbiórka trwa dalej.