Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Anna Kalata wywijała w "TzG". Później zniknęła. A teraz? Niebywałe
Julia Bogucka
Julia Bogucka 05.03.2024 18:11

Anna Kalata wywijała w "TzG". Później zniknęła. A teraz? Niebywałe

fot. MARCIN SMULCZYNSKI/East News, KAPiF
fot. MARCIN SMULCZYNSKI/East News, KAPiF

Anna Kalata walczyła o “Kryształową Kulę” już dekadę temu. Dziś przypominamy jej przeszłość, metamorfozę i występ w programie “Taniec z Gwiazdami”. Zastanawiacie się, czym zajmuje się dziś? Powrót do dawnej branży niestety się nie udał.

Anna Kalata zabłysnęła w "Tańcu z gwiazdami"

W niedzielę miliony Polaków śledziło premierowy odcinek 14. edycji programu rozrywkowego “Taniec z gwiazdami”. Uczestnicy, którzy w tym roku stanęli w walce o “Kryształową Kulę” zachwycili widzów, choć nie do końca usatysfakcjonowali jurorów. W tym zakresie doszło do kilku zmian. Występy gwiazd niezmiennie od lat ocenia Iwona Pavlović, jednak tym razem u jej boku znaleźli się Ewa Kasprzyk, Tomasz Jan Wygoda oraz Rafał Maserak.

To dobry moment na wspomnienia z poprzednich edycji jednego z najpopularniejszych programów tanecznych emitowanych w polskiej telewizji. Sięgnijmy pamięcią do jesieni 2010 roku, kiedy format oglądaliśmy jeszcze na antenie TVN. Wówczas “Kryształową Kulę” wywalczyła lekkoatletka Monika Pyrek tańcząca z Robertem Rowińskim. Duże emocje wzbudził wtedy udział Anny Kalaty, której udało się zająć 11. miejsce w show.

Dagmara Kaźmierska o pierwszym odc. „Tańca z Gwiazdami”. Smutne? Syn Dagmary Kaźmierskiej: "Często chowam głowę". Nie ma lekko

Anna Kalata ma za sobą karierę w polityce

Dlaczego jej występy były tak szeroko komentowane mediach? Wszystko to w związku z karierą polityczną, którą przez lata prowadziła kobieta, zanim weszła do show-biznesu. Działania w tym kierunku rozpoczęła na przełomie wieków, kiedy została doradczynią władz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2005 roku udało jej się uzyskać mandat poselski, a rok później objęła urząd Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Już w 2007 roku postanowiła rozstać się z tą branżą i wyjechać w podróż. Anna Kalata wyjechała do Indii i spędziła tam kilka lat. Wtedy też podjęła decyzję o wielkiej metamorfozie. Jako polityczka nosiła niemodną fryzurę i oprawki, a także ważyła zdecydowanie więcej.

Odnalazłam tam brakującą cząstkę mojej własnej duszy. I ona była tym katalizatorem, tym zapłonem do zmian. W Delhi, w 45-stopniowym upale, poczułam, jak mi ciążą te kilogramy, to bycie kimś, kim wewnętrznie już nie jestem. [...] Tam stwierdziłam, że muszę zrobić jakiś pierwszy krok, aby móc znowu czuć się ze sobą dobrze - mówiła w programie “Pytanie na Śniadanie”.

ZOBACZ TEŻ: Królikowski nie wspierał mamy w TzG. To go zdradziło

Anna Kalata - co się z nią dziś dzieje?

W efekcie kobieta schudła 30 kilogramów i postanowiła zadbać o swój wygląd. Włosy pofarbowała na blond, a jej stylizacje zaczęły podkreślać dopracowaną sylwetkę. Już po zmianach wystąpiła we wspomnianej odsłonie programu “Taniec z gwiazdami”, a później podjęła próbę powrotu do świata polityki. Jak się okazało, było to bezskuteczne. Od czasu do czasu pojawia się na salonach, gdzie można obserwować utrzymane efekty jej metamorfozy sprzed lat.

A czym Anna Kalata zajmuje się obecnie? Okazuje się, że jej pobyt poza granicami kraju mógł jej pomóc. Obecnie pełni funkcję wiceprezeski Indyjsko-Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz prowadzi własną działalność gospodarczą. O tym, czy tęskni za polityką, opowiedziała w programie “Dzień Dobry TVN”.

Z polityki nie można się wyleczyć. Na tyle, na ile pozwalają mi obowiązki zawodowe, obserwuję dosyć bacznie. Myślę, że żyjemy w ciekawych czasach i obserwacja tego, co się dzieje, jaką mamy sytuację społeczną, polityczną i gospodarczą powoduje, że rozpoczęłam swoją nową pasję. A mianowicie edukuję się, jak być dobrym preppersem, czyli osobą przygotowaną na wszystko. Pogłębiam wiedzę, jak żyć bez Internetu, światła, dostępu do mediów. W tych czasach zagrożenia, zmiany klimatu, żebyśmy nauczyli się żyć w różnych warunkach – mówiła.

EN_01518371_0003.jpg
Fot. TRICOLORS/East News
EN_01220415_0002.jpg
Fot. TRICOLORS/East News