Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Andrzej Grabowski nigdy nie chwalił się, że ma znanego brata! Znacie go
Julia Bogucka
Julia Bogucka 21.02.2024 12:10

Andrzej Grabowski nigdy nie chwalił się, że ma znanego brata! Znacie go

Andrzej Grabowski
KAPiF

Zawrotna kariera Andrzeja Grabowskiego sprawiła, że jego nazwisko kojarzy dziś każdy. Aktor znany z roli kultowego Ferdka Kiepskiego zawojował niejedną sceną teatralną, ma również bogatą filmografię. Jego rodzinne perypetie interesują każdego, jednak nie wszyscy wiedzą, że ma też słynnego brata. Wiedzieliście, że to nie jest zbieżność nazwisk? 

Andrzej Grabowski zdobył ogólnopolską sławę

Jego kariera aktorska rozpoczęła się od małej roli Edwarda w serialu “Odejścia, powroty”. Andrzej Grabowski w 1974 roku ukończył kierunek aktorski w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Był związany z wieloma scenami w całej Polsce, przede wszystkim w mieście Smoka Wawelskiego, ale między innymi również w Tarnowie. Jednak ogólnopolską sławę zyskał dzięki kultowej już roli Ferdynanda Kiepskiego w popularnej produkcji emitowanej na Polsacie.

KAPIF_oryginal_K203200F.jpg
Źródło: KAPiF

Tę postać kreował od 1999 roku aż do ubiegłego 2023. Ma niezwykle bogatą filmografię, w której znalazły się tytuły takie jak “Pitbull”, “Dzień Świra” i “Kariera Nikosia Dyzmy”. Poza graniem w serialach i filmach jest również aktorem dubbingowym. Użyczył głosu wielu powszechnie znanym postaciom z zagranicznych produkcji, między innymi Alastorowi Moody'emu i Misiowi Tulisiowi. Od 2014 roku pełnił funkcję jurora “Tańca z Gwiazdami”, z której w ostatnim czasie zrezygnował.

Andrzej Grabowski miał zostać księdzem. Teraz nie przyjmuje nawet komunii, powód poraża Andrzej Grabowski smutno o relacji z wnuczkami. Tak na niego reagują, to cena za wielką karierę

Andrzej Grabowski i rodzinne zawiłości

Jego pierwszą żoną była Anna Tomaszewska, która urodziła mu dwie córki — Zuzannę i Katarzynę. Para była małżeństwem przez 26 lat, jednak ostatecznie zdecydowali się na rozwód. Okazało się, że poróżniły ich priorytety, bowiem aktor skupiał się przede wszystkim na pracy, a życie rodzinne odeszło na dalszy plan. Po rozstaniu oboje odnaleźli szczęście u boku nowych partnerów.

W przypadku Andrzeja Grabowskiego była to charakteryzatorka filmowa Anita Kruszewska, która wyszła za aktora w 2009 roku. Ten związek niestety również nie przetrwał próby czasu, ich rozwód nastąpił po dziewięciu spędzonych wspólnie latach. W 2020 roku mężczyzna związał się ponownie z Aldoną Grochal, która również pracuje jako aktorka.

ZOBACZ TEŻ: Anna Tomaszewska ujawniła prawdziwy powód rozstania z Andrzejem Grabowskim

Andrzej Grabowski ma sławnego brata?

Niewielu jest jednak świadomych, jak znaną postacią w polskim show-biznesie jest brat słynnego scenicznego weterana. Oprócz nazwiska dzielą również pasję i zawód — Mikołaj Grabowski również spełnia się bowiem jako aktor. Bracia razem dorastali, a teraz występują na scenie podczas spektaklu “Kwartet na czterech aktorów”, a starszy z nich — Mikołaj — pełni w nim również rolę reżysera. Andrzej Grabowski opowiedział na kanapie “Dzień Dobry TVN” o blaskach i cieniach takiej współpracy.

“Relacja między reżyserem i aktorem bywa szorstka nie tylko, kiedy są braćmi, ale również kiedy są jedynie aktorem i reżyserem. Mikołaj traktował mnie jak młodszego brata, a ja traktowałem go jako starszego brata, a nie reżysera i dyrektora, więc te rozmowy nie wyglądały tak, jak powinny”

Mikołaj Grabowski znany jest jednak również z innych ról. Wystąpił między innymi w wydanej w ubiegłym roku odświeżonej wersji kultowego filmu “Znachor”, dostępnego na platformie Netflix. Aktor zagrał w nim hrabię Czyńskiego.

KAPIF_oryginal_K640715F.jpg
Źródło: KAPiF
Andrzej Grabowski nie gryzł się w język. Zażartował z Rafała Maseraka, na antenie padło jedno mocne zdanie
Andrzej Grabowski
fot. kadr z programu „Taniec z Gwiazdami”
Za nami pierwszy odcinek 13. edycji programu „Taniec z Gwiazdami”, który dostarczył telewidzom masę emocji i wrażeń. Uwagę fanów zwrócił również Andrzej Grabowski, który pokusił się o specyficzny żart w kierunku jednego z tancerzy. Trwająca edycja tanecznego formatu Polsatu już teraz stała się przedmiotem rozmów wszystkich internautów i mediów. Jednym z powodów jest zaskakujący werdykt, według którego z programem pożegnał się aktor Łukasz Płoszajski i jego partnerka Wiktoria Omyła. Fani nie kryją oburzenia niespodziewanym zwrotem akcji. Co więcej, od wczoraj głośno jest na temat pierwszej w historii programu jedynki, przyznanej przez Iwonę Pavlović za występ Krzysztofa Rutkowskiego. Jak twierdzi sama jurorka, detektyw nie pokazał na scenie nic specjalnego, a niska nota ma być zachętą do intensywniejszych treningów przed kolejnym odcinkiem show. Teraz fani wzięli pod lupę komentarz, jaki w kierunku Rafała Maseraka wypowiedział inny juror tanecznego show — Andrzej Grabowski.
Czytaj dalej
Grabowski i Pavlović tak podsumowali pierwszy taniec Krzysztofa Rutkowskiego, że robi się słabo. Dosadne słowa jurorów
Żona Rutkowskiego Krzysztof Rutkowski
fot. instagram.com/majaplich
Dziś pierwszy odcinek 13. serii „Tańca z gwiazdami”. Krzysztof Rutkowski i Sylwia Madeńska byli jedną z par, które od początku budziły największe emocje. Niestety, jurorzy mieli miażdżącą opinię. Rutkowski i Madeńska zatańczyli salsę do piosenki z czołówki produkcji „Różowa pantera”. Andrzej Grabowski i Iwona Pavlović bardzo surowo ocenili ich występ.
Czytaj dalej