Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > 80-letni Rosiewicz ma żonę, która mogłaby być jego córką
Julia Bogucka
Julia Bogucka 11.05.2024 19:12

80-letni Rosiewicz ma żonę, która mogłaby być jego córką

Andrzej Rosiewicz
Fot. KAPiF

Andrzej Rosiewicz długo nie odnalazł miłości swojego życia, do pięćdziesiątki mieszkał z matką. Kiedy już poznał kobietę marzeń, była od niego o ćwierć wieku młodsza. Historia ich znajomości porusza, muzyk ma w niej wsparcie do dziś.

Andrzej Rosiewicz ma za sobą bogatą karierę

Na estradzie wystąpił po raz pierwszy w latach 50. ubiegłego wieku, jego pierwszą grupą był Zespół Pieśni i Tańca “Dzieci Warszawy”. Jako student należał do wielu formacji jazzowych i to w tym gatunku muzycznym zaczął się specjalizować. Występował na koncertach, a w 1972 roku otrzymał nagrodę Komitetu ds. Radia i Telewizji na 10. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

KAPIF_oryginal_K1067594F.jpg
Fot. KAPiF

Do jego najpopularniejszych utworów należą „Najwięcej witaminy”, „Czy czuje pani cha-chę” oraz „Zakochany bałwan”. Wiele jego piosenek było utożsamianych z głosem antykomunistycznej opozycji, co wiązało się z ówczesnym powstaniem Solidarności oraz wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce. Współcześnie tworzył również teksty satyryczne uderzające między innymi w Donalda Tuska. Część jego utworów była dedykowana mediom Tadeusza Rydzyka.

Była gwiazdą sceny w PRL. Mąż zostawił ją w ciąży Żona Edwarda Gierka ubierała się za granicą za krocie? Niepowtarzalny styl pierwszej damy PRL-u komentuje wnuczka

Andrzej Rosiewicz poznał żonę na wyborach Miss Rzeszowszczyzny

Wiele lat poświęcił na karierę i nie miał czasu na miłość. Do momentu, kiedy miał 50 lat, dzielił dom z matką i rozwijał się muzycznie oraz podróżniczo. Wiele się zmieniło w 1994 roku, kiedy na wyborach Miss Rzeszowszczyzny dostrzegł w tłumie Iwonę. Choć kobieta nie brała udziału w konkursie, od razu przykuła uwagę Andrzeja Rosiewicza. W drodze po miłość nie przeszkodziła im duża różnica wieku. Parę dzielą 23 lata, co sprawia, że kobieta spokojnie mogłaby być córką muzyka.

Tak się zdarzyło, że nagle usiadła koło mnie jakaś piękna dama. Nawiązałem rozmowę, okazało się, że jest z Krakowa. Doszliśmy do porozumienia. Powiedziałam: "Aha, z Krakowa? To ci może pokażę Pałac Kultury"? A ona: "A ja ci pokażę Sukiennice na rynku krakowskim” - opowiadał w Radiu 104,7 FM.

rosiewicz8.jpg
Fot. AKPA
rosiewicz3.jpg
Fot. AKPA

W 1997 roku stanęli na ślubnym kobiercu. Przeżyli ze sobą wiele wspólnych lat, w ciągu których na świat przyszła trójka ich dzieci — Jędrzej, Irena i Adam. Wszystkie pociechy również rozwijają talenty muzyczne, a sam Rosiewicz przyznał “Dobremu Tygodniowi”, że być może kiedyś wystąpią całą rodziną. Muzyk do dziś jest z Iwoną, z którą wspólnie pokonuje różne przeciwności losu.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje Adam Sandauer. Minister Zdrowia przekazał poruszające słowa, “wielka strata”

Andrzej Rosiewicz przeszedł trudną operację

Za niecały miesiąc muzyk skończy 80 lat, co oznacza, że jego zdrowie jest narażone na coraz więcej niebezpieczeństw. Niedawno musiał przejść wymianę stawu biodrowego, co jest bardzo poważnym zabiegiem. Jak przyznał w wywiadzie udzielonym dla portalu “ShowNews”, w drodze przez rekonwalescencje wspiera go żona oraz osiem kotów.

Donoszę państwu życzliwie, że posiadamy osiem kotów. Rasowych. Rasa górska - dachowce. Jednego nawet nauczyłem stepować: nazywa się Bojkot, a po polsku Deptuła. Przychodzi do mnie, depcze mnie po stopach i chce, żebym go uczył stepować. Chyba tak zrobię, będzie to jedyny stepujący kot na świecie - mówił Andrzej Rosiewicz.

Wszystko wskazuje na to, że muzyk w dobrym nastroju wraca do zdrowia. W dalszej części rozmowy wyznał, że to właśnie dla swojej żony oraz dzieci zdecydował się na wymianę biodra. Chce na jak najdłużej zachować sprawność.

Zbigniew Cybulski zginął tragicznie u szczytu sławy, przez lata zmagał się z uzależnieniem. „Potrafił być potworem”
Zbigniew Cybulski
fot. kadr z filmu „Popiół i diament” (1958) reż. Andrzej Wajda
W latach 50. Zbigniew Cybulski rozkochał w sobie miliony, jednak mało kto zdawał sobie sprawę, w jak mrocznej żył rzeczywistości. Zanim zginął tragiczną śmiercią, latami zmagał się z demonami uzależnienia. We wspomnieniach bliskich współpracowników wcale nie figurował, jako amant z ekranu. Ciężko dziś mówić o nim inaczej niż jako o ikonie powojennego kina. Przecież to właśnie on, dzięki roli w produkcji Andrzeja Wajdy „Popiół i diament” kształtował trendy w kulturze i modzie przełomu lat 50. i 60. W publikacji „Alkoholowe dzieje Polski. Czasy PRL-u” Jerzy Besala ukazuje mało znane oblicze Zbigniewa Cybulskiego.
Czytaj dalej
Kim jest żona Jerzego Urbana? Twierdzi, że miała 50. żonatych kochanków
Kim jest żona Jerzego Urbana
fot. Piotr Molecki/East News
Dzisiaj pożegnaliśmy znanego ze swojego satyrycznego komentowania otaczającej nas rzeczywistości dziennikarza Jerzego Urbana. Informację o śmierci publicysty potwierdziła jego ukochana Małgorzata Daniszewska. Kim jest żona Jerzego Urbana? Dzisiaj 3 października poinformowano o śmierci jednego z największych polskich satyryków i założyciela „Tygodnika NIE” Jerzego Urbana. Dziennikarz odszedł w wieku 89 lat. W czasach PRL był nie tylko rzecznikiem prasowym Rady Ministrów, ale również twórcą propagandy i cenzury. Prywatnie publicysta związany był ze swoją żoną Małgorzatą Daniszewską. To właśnie ukochana satyryka w rozmowie z „Onetem” potwierdziła informację o jego śmierci. Kim jest żona Jerzego Urbana?
Czytaj dalej