Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje Adam Sandauer. Minister Zdrowia przekazał poruszające słowa, "wielka strata"
Martyna Pałka
Martyna Pałka 15.03.2023 21:38

Nie żyje Adam Sandauer. Minister Zdrowia przekazał poruszające słowa, "wielka strata"

Adam Sandauer
fot. Adam Sandauer, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Właśnie przekazano dramatyczne wieści. Nie żyje Adam Sandauer. Działacza opozycji w PRL i obrońcę praw pacjentów żegna sam minister zdrowia.

Mężczyzna odszedł niespodziewanie w wieku 72 lat. Przykre informacje potwierdziła jego ukochana żona Zofia. Swoje kondolencje przekazał sam Adam Niedzielski.

Nie żyje Adam Sandauer

W środę 15 marca odszedł znany działacz społeczny, obrońca praw pacjentów i założyciel Stowarzyszenia Pacjentów “Primum Non Nocere”. Adam Sandauer zmarł nagle w wieku 72 lat. Na razie nieznane są okoliczności i powody śmierci laureata Krzyża Wolności i Solidarności. 

Tragiczną wiadomość o śmierci mężczyzny przekazała jego ukochana żona Zofia w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Małgorzata Tomaszewska w kiepskim stanie. Potrzebowała pomocy specjalistów

Kim był Adam Sandauer?

Mężczyzna pochodził z rodziny żydowskiej. Był synem pisarza Artura Sandauera oraz malarki Erny Rosenstein. Od lat dziewięćdziesiątych doradzał Konfederacji Polski Niepodległej. Później zaangażował się w działalność Krajowego Porozumienia Rencistów i Emerytów Rzeczpospolitej Polskiej.

W 1998 roku, kiedy jego zdrowie pogorszyło się w wyniku błędu medycznego, Adam Sandauer założył Stowarzyszenia Pacjentów “Primum Non Nocere”. W późniejszych latach został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2019 otrzymał Krzyż Wolności i Solidarności.

Adam Niedzielski osobiście pożegnał Adama Sandauera

Teraz swoje kondolencje z okazji działacza społecznego i obrońcy praw pacjentów złożył sam minister zdrowia Adam Niedzielski. Na swoim oficjalnym profilu na Twitterze polityk zamieścił wzruszający post, w którym wspomniał o osiągnięciach Adama Sandauera i zapewnił o jego wiecznej pamięci.

-Nie żyje Adam Sandauer. Człowiek, który prawom pacjenta nadał należne im miejsce w systemie ochrony zdrowia, człowiek, dzięki któremu mamy instytucję Rzecznika Praw Pacjenta. Wielka strata. Pamięć o Nim pozostanie wiecznie żywa - napisał w social mediach Adam Niedzielski.

Zobacz wpis: