Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > 12-letnia Polka zawalczy na Eurowizji Junior. Musi pokonać aż 16 państw! Powtórzy sukces Węgiel i Gabor?
Michał Fitz
Michał Fitz 20.11.2023 20:53

12-letnia Polka zawalczy na Eurowizji Junior. Musi pokonać aż 16 państw! Powtórzy sukces Węgiel i Gabor?

Maja Krzyżewska
fot. KAPiF; youtube.com/JuniorEurovision

Choć wciąż czekamy na upragniony sukces w głównej edycji Eurowizji, to tę dla dzieci i młodzieży udało się Polsce niemalże zdominować w ostatnich latach. Teraz śladem swoich zdolnych, już nieco starszych koleżanek pójdzie Maja Krzyżewska.

Maja Krzyżewska powtórzy sukcesy Węgiel, Gabor i James?

Maja Krzyżewska ma przed sobą trudne zadanie, bo ze względu na występy jej rodaczek, Polka z miejsca jest stawiana w gronie faworytów. W końcu w 2018 roku konkurs wygrała Roksana Węgiel, a już rok później tytuł dla naszego kraju obroniła Viki Gabor.

2 lata później zwycięstwo wróżono także Sarze James. Ta na miejscu zachwyciła, ale ostatecznie skończyła plebiscyt na drugiej lokacie. Te wyniki mogą Krzyżewską nieco onieśmielać, więc mamy nadzieję, że presja jej nie przygniecie. Poza tym pozostałe 16 państw też wystawiło mocne kandydatury.

TAK ją potraktowali. TVP oficjalnie o Danucie Holeckiej. Wieści o jej przyszłości obiegają Polskę Przerażające doniesienia z jednego z przedszkoli! Musiała interweniować policja

Skąd wzięła się Maja Krzyżewska?

Wszystkie z wyżej wymienionych dziewczyn, które zachwycały na Eurowizji Junior, wcześniej miało swój epizod w “The Voice Kids”. Roksana i Sara nawet swoje edycje zwyciężyły. Maja również próbowała swoich sił w tym programie, ale poszło jej gorzej od starszych koleżanek.

Co prawda Cleo wybrała ją do swojej drużyny, ale później dziewczynka publiki i jurorów już nie porwała. Ostatecznie nie zajęła żadnego znaczącego miejsca. Odkuła się za to w preselekcjach do Eurowizji Junior, które zwyciężyła.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje ceniona piosenkarka. Anna Maria Jopek żegna gwiazdę Eurowizji 

Maja Krzyżewska z najlepszą pomocą

Maja Krzyżewska wystąpi w 26 listopada w Nicei, bo właśnie tam i wtedy odbędzie się Eurowizja Junior, z piosenką pod tytułem: “I Just Need A Friend”. Za utwór odpowiada duet złożony z Patryka Kumóra oraz Dominica Buczkowskiego-Wojtaszka. Ci panowie to gwarancja jakości.

Są bowiem odpowiedzialni za piosenki, z którymi Gabor, Węgiel i James występowały w latach ubiegłych. Dwa z tych utworów okazały się zwycięskie. Panowie na pewno mają więc nadzieję na, używając terminologii piłkarskiej, ustrzelenie hattricka.

Źródło: Fakt