Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Żona Piotra Kraśki zwróciła się do swoich obserwatorów: „To wezwanie do pilnego działania!”
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 14.08.2021 18:09

Żona Piotra Kraśki zwróciła się do swoich obserwatorów: „To wezwanie do pilnego działania!”

kobieta
fot. screen youtube.com/MixBox tube

Nie tylko Piotr Kraśko zajmuje się tematami, które są bardzo ważne i kluczowe dla Polaków. Także jego żona, Karolina Ferenstein-Kraśko, często porusza pilne kwestie. Tym razem jest załamana, a swoimi odczuciami podzieliła się na Instagramie.

Piotr Kraśko i Karolina mają prześliczne dzieci. Cała rodzina bardzo się kocha. Także dlatego żona znanego dziennikarza postanowiła zaapelować w swoich mediach społecznościowych do jej czytelników. Bardzo martwi się o los dzieci.

Czym martwi się żona Piotra Kraśko?

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Nie martwi się jedynie o własne dzieci, ale o wszystkie, na całej planecie. To, co martwi Karolinę Ferenstein-Kraśko, to stan naszej planety. Na Instagramie dodała poruszający post, w którym opisuje problemy związane ze zmianami klimatycznymi.

– Co pozostawimy naszym dzieciom? Jak będzie wyglądał ich ŚWIAT? – pyta poruszona.

Dodaje też, że najnowszy raport, przedstawiający bieżącą sytuację na świecie i prognozy na przyszłość, opracowany przez IPCC, jest bardzo alarmujący.

– To kod Czerwony dla nas, dla całej ludzkości i Wezwanie do pilnego działania!!! – napisała żona Piotra Kraśki.

Kraśko o raporcie IPCC

Karolina Ferenstein-Kraśko odwołuje się do raportu IPCC, który rzeczywiście powinien skłonić do refleksji zarówno zwykłych ludzi, jak i rządzących na całym świecie. Wynika z niego, że już wkrótce na Ziemi zostanie przekroczony próg ocieplenia o 1,5 stopnia Celsjusza.

Wydaje się, że to bardzo niewielka liczba, ale nic bardziej mylnego – skutki zmian klimatycznych mogą być straszne, a możemy je obserwować już teraz: należą do nich większe niż kiedykolwiek pożary i powodzie, a także częściej występujące i bardziej niszczycielskie huragany.

Naukowcy biją na alarm, ponieważ powyżej przekroczenia progu 1,5 stopnia Ziemię – a wraz z nią ludzkość – czekają nieodwracalne zmiany. Żona Piotra Kraśko postanowiła nagłośnić ten problem kanałami społecznościowymi.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez IPCC (@ipcc)

Źródło: Se.pl, Instagram

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. 52-latka wyszła za Nigeryjczyka. Urodziła mu bliźniaki, nie spodziewała się tragedii, która ją spotkała