Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zginęła z "kucharzem Putina". Stewardesa miała przekazać porażające informacje przed startem samolotu Jewgienija Prigożyna
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 24.08.2023 13:56

Zginęła z "kucharzem Putina". Stewardesa miała przekazać porażające informacje przed startem samolotu Jewgienija Prigożyna

Stewardesa miała przekazać porażające informacje przed startem samolotu Jewgienija Prigożyna
Stewardesa miała przekazać porażające informacje przed startem samolotu Jewgienija Prigożyna, fot. AFP PHOTO / Telegram channel of Concord group, HANDOUT/AFP/East News, OLGA MALTSEVA/AFP/East News

W środę wieczorem – dwa miesiące po nieudanej próbie przewrotu i marszu na Moskwę – rozbił się prywatny samolot twórcy Grupy Wagnera Jewgienija Prigożyna. Na pokładzie znajdował się on sam, jego prawa ręka i osiem innych osób. Nikt nie przeżył. 

Katastrofa samolotu Jewgienija Prigożyna

Samolot Jewgienija Prigożyna rozbiła się podczas swojego lotu 23 sierpnia z Moskwy do Petersburga. Od chwili informacji o katastrofie w sieci i mediach mnożą się spekulacje na temat możliwych przyczyn katastrofy i śmierci „kucharza Putina”. 

Wśród hipotez pojawiają się między innymi teorie o napadzie terrorystycznym, inne źródła podają z kolei, że maszyna została zestrzelona przez obronę powietrzną. Gdzie indziej można z kolei przeczytać, że Jewgienija Prigożyna wcale nie było na pokładzie samolotu. 

Skandal w Sopocie. Agnieszka Chylińska zrugała na wizji TVN dziennikarza, zbladł gdy usłyszał jej słowa

W katastrofie samolotu Jewgienija Prigożyna zginęło trzech członków załogi

Zgodnie z informacjami podawanymi w mediach podczas katastrofy zginęło dziesięć osób – Jewgienij Prigożyn, jego prawa ręka w Grupie Wagnera Dmitrij Utkin, a ponadto Siergiej Propustin, Jewginij Makarjan, Aleksandr Totmin, Walerij Czkałow i Nikołaj Matusiejew. 

Wraz z „kucharzem Putina” zginęło także troje członków załogi – dwóch pilotów i stewardesa, 39-letnia stewardesa Kristina Raspopowa, która miała opowiadać swoim bliskim zaskakujące rzeczy na temat maszyny przed jej startem

Stewardesa samolotu Jewgienija Prigożyna miała być świadkiem tajemniczej naprawy

Zgodnie z medialnymi doniesieniami stewardesa samolotu, który uległ katastrofie przed startem miała informować swoich bliskich o dziwnej naprawie samolotu, jakiej miał zostać poddany przed odlotem. Miała także ujawnić, że jednostka została gdzieś zabrana. Tuż przed startem przekazała ponadto rodzinie informację, że lot jest opóźniony.

W mediach pojawiły się także informacje, że kobieta mogła wybrać jeden z dwóch lotów – w środę lub w czwartek. Zdecydowała się na wylot dzień wcześniej, ponieważ dzięki temu mogła szybciej dostać się do Petersburga, gdzie mieszkała. 

Źródło: Fakt, Onet

Tagi: Rosja
Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik