Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Żałoba w TVN. Nie żyje słynna charakteryzatorka filmowa. Zmarła nagle w wieku 44 lat
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 16.01.2024 11:18

Żałoba w TVN. Nie żyje słynna charakteryzatorka filmowa. Zmarła nagle w wieku 44 lat

tvn, świeczka
Nie żyje popularna charakteryzatorka filmowa. Fot. kadr z TVN, Canva

Świat filmu w całej Polsce pogrążył się w głębokiej żałobie. Zmarła popularna charakteryzatorka, która współpracowała z największymi gwiazdami polskiego show-biznesu. Tragiczne wieści o jej odejściu przekazała rodzina w mediach społecznościowych artystki. Zmarła w wieku zaledwie 44 lat. 

Nie żyje słynna charakteryzatorka, która współpracowała z najpopularniejszymi artystami

2024 rok rozpoczął się tragicznie dla polskiej branży filmowej. 14 stycznia odeszła utalentowana charakteryzatorka, makijażystka i wizażystka Magdalena Dobrowolska. W chwili śmierci kobieta miała zaledwie 44 lata. Jej prace, które ubarwiały popularne polskie filmy i seriale, doceniali najwięksi krytycy.

Artystka zaistniała w sieci pod pseudonimem Magdalena Dobra. Prace, którymi dzieliła się w mediach społecznościowych, zyskały ogromną popularność. Pracowała na planach filmów, seriali i teledysków, współpracowała również z teatrem. W jej portfolio można było znaleźć takie sławy jak aktorki Olga Bończyk i Małgorzata Potocka, czy znany muzyk Adam "Nergal" Darski. Magdalena Dobrowolska zmarła nagle, osierociła dwie córki. Informacja o jej odejściu, która została opublikowana na Instagramie, jest rozdzierająca.

Fatalne informacje. Nie żyje utalentowany dziennikarz. Zmarł nagle w wieku zaledwie 42 lat Nie żyje ważny członek polskiego kościoła. Przed śmiercią praktycznie nie wstawał

Tragiczna wiadomość o śmierci popularnej charakteryzatorki

15 stycznia na profilu Magdaleny Dobrowolskiej na Instagramie ukazało się czarno-białe zdjęcie charakteryzatorki. Został dołączony do niego poruszający wpis, którego autorkami są córki artystki. Pożegnały one swoją mamę w emocjonujący sposób, pięknie ją przy tym upamiętniając:

Z wielkim bólem zawiadamiamy o śmierci Magdaleny Dobrej. Odeszła od Nas tak wcześnie, tak nagle… była niezwykłą kobietą, niesamowicie utalentowana, radosna i dobra. Zawsze zarażała uśmiechem i nastawieniem do życia. Stawiała dobro innych nad swoje, walczyła o innych do ostatnich sił…. Nikt Nam Ciebie nie zastąpi Mamo… kochamy Cię na zawsze.

Wiadomość o śmierci charakteryzatorki potwierdził również portal walbrzych.naszemiasto.pl. 

Zapamiętamy ją jako kochającą Matkę, Córkę i Przyjaciółkę. (…) pracowała m.in. na planach filmowych produkcji realizowanych na terenie Wałbrzycha i okolic (…) malowała i charakteryzowała (...) bohaterów teledysków, współpracowała z teatrem w Głuszycy, wykonywała profesjonalny make-up na imprezy okolicznościowe, jak choćby studniówki, wesela i inne oficjalne spotkania – czytamy w nekrologu.

Poniżej podano także informacje o pogrzebie — ostatnie pożegnanie Magdaleny Dobrowolskiej ma odbyć się 18 stycznia 2024 roku w kościele św. Anny w Wałbrzychu, o godz. 14.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje wybitny polski aktor. Zmarł tuż po świętach. Zewsząd płyną kondolencje

Poruszające pożegnanie zmarłej charakteryzatorki

Informację o niespodziewanej śmierci charakteryzatorki Magdaleny Dobrowolskiej przekazał również reporter Mariusz Szczygieł. Okazuje się, że był on spokrewniony z artystką. Zdecydował się, by pożegnać ją w osobistym, poruszającym wpisie na Facebooku:

Wczoraj zmarła nagle Magdalena Dobrowolska - była charakteryzatorką filmową i córką mojej kuzynki. Osierociła dwie 20-letnie córki. To - poza moimi rodzicami - pierwsza osoba w rodzinie, wobec której przed laty zrobiłem coming out i powiedziałem o śmierci mojego partnera. Co zaświadcza o jej charakterze. Nie wiem, kto zrobił jej to zdjęcie. Magda, dziękuję.

Pod postem dziennikarza pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których przekazano kondolencje. W tym miejscu pamięć Magdaleny Dobrowolskiej uczciły również takie sławy jak Grażyna Szapołowska, Magdalena Schejbal czy Małgorzata Lewińska.

Źródło: tvn24.pl, rmf.fm

Tagi: nie żyje
Powiązane
13 posterunek
Wielki test wiedzy o 13 posterunku. Kim był Rysio? Jak dobrze pamiętacie ten serial?