Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Z ostatniej chwili: Użył gaśnicy w sejmie i zaatakował kobietę! Nagrania wyciekły do sieci
Kamil  Świętek
Kamil Świętek 12.12.2023 18:32

Z ostatniej chwili: Użył gaśnicy w sejmie i zaatakował kobietę! Nagrania wyciekły do sieci

Z ostatniej chwili: Użył gaśnicy w sejmie i zaatakował kobietę!
Z ostatniej chwili: Użył gaśnicy w sejmie i zaatakował kobietę! Fot. KAPiF; Kadr z filmu na Twitterze użytkownika Patryk Michalski

Tyle co wybrano nowego Prezesa Rady Ministrów, a już sejm stanął w ogniu pytań. Absurdalne sceny, które miały dziś miejsce w najgorętszym budynku minionych dni szokują. Jak mogło do tego dojść? – wszyscy zadają sobie to pytanie. Sprawę stara się ugasić marszałek Sejmu, chociaż w tym przypadku, słowo „ugasić” nie załatwi sprawy.

Dramat na korytarzach sejmu!

Nie dalej jak wczoraj sejm wybrał nowego Prezesa Rady Ministrów. Płomienne expose byłego premiera, zwycięska przemowa Donalda Tuska i szał radości po stronie Koalicji Obywatelskiej – wydawało się, że tej wrzawy nie uciszy nic. Jakże mylne było to stwierdzenie.

12 grudnia 2023 roku, czyli dosłownie dzień po wybraniu nowego Prezesa Rady Ministrów sejm stanął w ogniu pytań. Jak mogło do tego dojść? Nagrania zamieszczone w Internecie natychmiast stały się viralem. Nikt nie może w to uwierzyć.

Szymon Hołownia podjął decyzję. Nie ma już odwrotu. “Sam sobie nie podaruję" Szymon Hołownia porównał Morawieckiego do jednego zwierzęcia. Internauci: "W punkt"

Szymon Hołownia komentuje sejmowy dramat

Ten niewiarygodny incydent wymagał natychmiastowego komentarza. Głos zabrał nie kto inny jak marszałek Sejmu, Szymon Hołownia:

Stała się rzecz absolutnie skandaliczna. Nie będę tego tolerował – oświadczył.

Niedługo po tym dodał:

Podjąłem decyzję, że w trybie artykułu 22b Regulaminu Sejmu pan poseł Braun zostaje uznany za osobę, która w rażący sposób naruszyła spokój lub porządek na terenie pozostającym w zarządzie Kancelarii Sejmu. To oznacza, że pewnie jeszcze dziś zbierze się Prezydium Sejmu, aby zdecydować o karze finansowej dla pana posła Brauna – przekazał dziennikarzom Hołownia. 

Co takiego zrobił Grzegorz Braun?

ZOBACZ TAKŻE: To koniec Mateusza Morawieckiego? Ekspertka nie pozostawiła na nim suchej nitki, w komentarzach wrze!

Użył gaśnicy i zaatakował kobietę w sejmie!

Silne sankcje nałożone na Grzegorza Brauna zdają się w pełni uzasadnione. Poseł dopuścił się bowiem karygodnego czynu, gasząc świece chanukowe znajdujące się w sejmie podczas uroczystości poświęconej żydowskiemu świętu Chanuki, odpychając jednocześnie kobietę, która chciała go przed tym powstrzymać.

W reakcji na zaistniałą sytuację niezwłocznie oświadczenie wydał Przewodniczący Komitetu Konferencji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem kard. Grzegorz Ryś.

W związku z wydarzeniem w Sejmie, którego dopuścił się pan poseł Grzegorz Braun gasząc świece chanukowe i oświadczając, że nie jest mu wstyd za to, co zrobił, oświadczam, że jest mi wstyd i przepraszam całą społeczność Żydów w Polsce – napisał hierarcha.

Zobaczcie, co działo się na korytarzach sejmu. Do sieci niezwłocznie wyciekły nagrania tych skandalicznych scen.

Tagi: sejm