Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Szymon Hołownia porównał Morawieckiego do jednego zwierzęcia. Internauci: "W punkt"
Michał Fitz
Michał Fitz 21.11.2023 17:56

Szymon Hołownia porównał Morawieckiego do jednego zwierzęcia. Internauci: "W punkt"

Szymon Hołownia
fot. KAPiF; Szymon Hołownia o Mateuszu Morawieckim

Szymon Hołownia od niedawna jest nowym Marszałkiem Sejmu. Kilka z jego wypowiedzi w nowej roli już krąży po sieci, stając się hitami internetu. Teraz polityk pokusił się o kolejne, nietuzinkowe stwierdzenie, które ma na to szanse. Opisując Mateusza Morawieckiego, zastosował niecodzienne porównanie.

Szymon Hołownia - od zakonnika do polityka

Trzeba przyznać, że Szymon Hołownia przeszedł wyjątkowo ciekawą drogę, by znaleźć się dziś w Sejmie. Jeszcze dekadę temu, gdy był gwiazdą TVN, nikt nie pomyślałby, że za parę lat będzie mu tak szło w polityce. Tymczasem praca w telewizji dziś procentuje, bo po Hołowni widać świetne obycie z kamerą.

Jeszcze wcześniej jednak sam pewnie nie sądził, że zostanie gwiazdą. Pierwsze plany na dorosłe życie zakładały bowiem bardzo spokojny żywot. Marszałek próbował bowiem swoich sił w zakonie, ale ostatecznie duchownym nie został. Teologią zainteresował się jednak na tyle, że dziś może pochwalić się już napisaniem ponad 20 książek w tej tematyce.

Szymon Hołownia w euforii uderzył mocnymi słowami. Zapowiedział rewolucyjne zmiany, będą dotyczyły każdego Polaka Jak mieszka Szymon Hołownia? Do sieci trafiły zdjęcia przytulnego wnętrza jego mieszkania

Szymon Hołownia o Mateuszu Morawieckim

W trakcie swojej ostatniej konferencji prasowej Szymon Hołownia postanowił skomentować zachowanie Mateusza Morawieckiego. Nowy Marszałek Sejmu znany jest ze swojej erudycji oraz elokwencji, dlatego nie byłby sobą, gdyby nie zawarł w opinii jakiejś ciekawej metafory. Wieloletniego premiera przyrównał do kota!

Kiedy myślę o panu Morawieckim, to przypomina mi się fenomen kota Schrodingera. Przypomnijmy, był to taki kot, który jednocześnie był w pudełku i poza nim. Mam wrażenie, kiedy słucham i oglądam pana premiera, że mamy teraz do czynienia właśnie z “premierem Schrodingera”, który z jednej strony jest premierem, a z drugiej strony nim nie jest.

ZOBACZ TEŻ: Trudno uwierzyć, kim naprawdę jest żona Szymona Hołowni. Dzieli ich spora różnica wieku!
 

Internauci komentują słowa Szymona Hołowni

Wyniki wyborów pokazały, że Polacy wciąż są podzieleni politycznie i takie też są komentarze po nagraniem wyżej przytoczonej wypowiedzi Hołowni. Oczywiście wiele osób chwali go za barwny język, ale część internautów uważa, że przesadził z tym porównaniem.

  • Panie Marszałku w punkt pan trafił z tym kotem
  • Uważam, że to było bardzo nie na miejscu, zważając na stanowisko, jakie zajmuje ten Pan. Chyba myślał wtedy, że jest w Mam Talent i musi być zabawny
  • Bardzo adekwatna ta metafora
  • Wysoka kultura Pana Marszałka dawno oczekiwana w izbie sejmowe. Oby tylko zapędy szołmena nie spowodowały, ze obrady będziemy oglądać jak program rozrywkowy