Lifestyle.Lelum.pl > Programy > "Z którego zboża produkuje się płatki owsiane?". Prowadzący zdębiał po usłyszeniu odpowiedzi w "Jeden z dziesięciu"
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 15.04.2023 13:53

"Z którego zboża produkuje się płatki owsiane?". Prowadzący zdębiał po usłyszeniu odpowiedzi w "Jeden z dziesięciu"

None
fot. kadr z programu "Jeden z dziesięciu"

“Jeden z dziesięciu” cieszy się wśród Polaków ogromną popularnością. Pytania, które pojawiają się w teleturnieju, nie należą do najłatwiejszych, ale zdarzają się wyjątki. Mimo to uczestnikom ciężko jest uniknąć stresu przed kamerą, z czego nie raz zrodziły się zabawne odpowiedzi.

Ten uczestnik rozbawił prowadzącego oraz widzów. Co takiego wymyślił?

Jeden z dziesięciu - wyjątkowy program polskiej telewizji

“Jeden z dziesięciu” to polski teleturniej prowadzony przez Tadeusza Sznuka. Na antenie TVP utrzymuje się już od ponad 35 lat, co czyni go najdłużej emitowanym (wciąż produkowanym) teleturniejem. Widzowie cenią go za solidną dawkę wiedzy, którą im dostarcza, a także garść humoru, gdy któryś ze zdenerwowanych uczestników udzieli nielogicznej, zabawnej odpowiedzi.

Celem programu jest podanie prawidłowej odpowiedzi na jak największą liczbę pytań z różnych dziedzin nauki, a także sztuki. Ich trudność jest zróżnicowana, jednak zdecydowana większość z nich nie należy do łatwych. Dodatkowego stresu dostarcza czas — uczestnik ma tylko 3 sekundy na podanie odpowiedzi.

Dramatyczne wieści. Nie żyje członek „Varius Manx”. Fani i grupa wstrząśnięci

Jeden z dziesięciu: Z którego zboża produkuje się płatki owsiane?

W jednym z odcinków popularnego teleturnieju uczestnik nie poradził sobie z presją i podał błędną odpowiedź na pytanie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie poziom trudności, z którym musiał się zmierzyć.

- Z którego zboża produkuje się płatki owsiane? - usłyszał Grzegorz.

Uczestnik nie zastanawiał się długo i bez cienia wątpliwości odparł: “Jęczmień”. Pomyłka Grzegorza rozbawiła gospodarza programu oraz widzów. Takiej odpowiedzi nikt się nie spodziewał!

Jeden z dziesięciu - ulubiony teleturniej Polaków

Jeden z dziesięciu zajmuje szczególne miejsce w sercach Polaków i jest chętnie oglądany przez nich pokoleniami. Mimo swojej prostej, niezmiennej formy, nigdy nie znudził się telewidzom. Zarówno nowsze, jak i starsze odcinki programu z zabawnymi wypowiedziami uczestników są co jakiś czas przywoływane w filmikach na platformach takich jak TikTok. Tam szybko zyskują na popularności i są szeroko komentowane przez grono sympatyków teleturnieju.

 

Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów