Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Wygrał w “Milionerach”, już wie, na co przeznaczy główną nagrodę
Julia Bogucka
Julia Bogucka 13.03.2024 08:12

Wygrał w “Milionerach”, już wie, na co przeznaczy główną nagrodę

Mateusz Żaboklicki, czek na milion
Fot. "Milionerzy"/TVN

Mateusz Żaboklicki jest kolejnym, szóstym zwycięzcą polskiej edycji programu “Milionerzy”! Na przestrzeni dwóch dekad tylko tylu osobom udało się otrzymać czek na tę niezwykle wysoką kwotę pieniędzy. Na co je wyda? My już to wiemy.

Program "Milionerzy" ma nowego zwycięzcę

Ten niezwykle popularny teleturniej jest emitowany w Polsce już od ponad dwóch dekad. Przez cały czas jego trwania gospodarzem jest Hubert Urbański, który zadaje uczestnikom pytania, cieszy się z ich sukcesów i smuci wraz z nimi w razie porażki. Wszystkie możliwe dziedziny życia i nauki czasem sprawiają dużo problemów osobom biorącym udział w programie “Milionerzy”, ale radość z wybrania dobrej odpowiedzi jest nie do podrobienia.

KAPIF_oryginal_K1010784F.jpg
Fot. KAPiF

Do tej pory w formacie zwyciężyło tylko pięć osób. W nagrodę otrzymali czek w wysokości miliona złotych, a pierwszego takiego szczęśliwca poznaliśmy w roku 2010. To jednak zmieniło się wczorajszego wieczoru, kiedy Mateusz Żaboklicki usłyszał finałowe pytanie z ust Huberta Urbańskiego. Bez większego namysłu wybrał odpowiedź i stał się kolejnym, szóstym laureatem programu “Milionerzy”.

Na TVN padło pytanie za milion! Uczestnik zawahał się, a później Gdy Polacy wieczorem włączą TVN, mogą być świadkami historii

Taką drogę przebył zwycięzca programu "Milionerzy"

Cała przygoda Mateusza Żaboklickiego nie zmieściła się w jednym odcinku formatu. Mężczyzna w poniedziałek dotarł do przedostatniego pytania, które zapewniło mu nagrodę w wysokości 500 tysięcy złotych. Przez całą rozgrywkę wykorzystał tylko dwa koła ratunkowe, czyli pomoc publiczności oraz “pół na pół”. Obecni w studiu obserwatorzy pomogli mu poprawnie odpowiedzieć na pytanie dotyczące króla Polski koronowanego w wieku dziesięciu lat.

Kolejny raz schody pojawiły się, kiedy Mateusz Żaboklicki otrzymał pytanie o umiejscowienie kraju, którego reprezentacja piłki nożnej odnotowała najwięcej zwycięstw podczas mundialu. Choć podejrzewał, że będzie to Ameryka Południowa, potrzebował drobnej podpowiedzi. Wczoraj wieczorem uczestnik programu “Milionerzy” usłyszał finałowe pytanie związane z naukami biologicznymi. Musiał wskazać, które zwierzęta nie należą do tetrapodów. Niemal bez wahania zaznaczył odpowiedź wskazującą na owady i tak stał się szóstym zwycięzcą tego programu.

ZOBACZ TEŻ: "Milionerzy": Co powstaje z semoliny? Uczestnika aż zatkało

Na co Mateusz Żaboklicki wyda nagrodę z programu "Milionerzy"?

Nagłe otrzymanie takiego zastrzyku gotówki może bardzo zaskoczyć, bowiem nie każdy spodziewa się, że naprawdę uda mu się osiągnąć zwycięstwo w takim programie. Niektórzy już wcześniej planują, na co przeznaczyliby tak wysoką wygraną, inni czekają z postanowieniem do samego końca. A jakie podejście do zdobytej kwoty ma Mateusz Żaboklicki, szósty w historii polskiej odsłony zwycięzca programu “Milionerzy”?

KAPIF_oryginal_K844863F.jpg
Fot. KAPiF

Zapytała go o to “Plejada” w wywiadzie przeprowadzonym po emisji wczorajszego odcinka formatu. Podobnie jak podczas samej rozgrywki, i teraz mężczyzna nie okazał się zbyt wylewny. Z rozmowy dowiedzieliśmy się bowiem, że pieniądze wyda na “bezpieczeństwo, wygodę i przyjemności”. Choć to dość mało konkretna odpowiedź, przynajmniej wiemy, że Mateusz Żaboklicki podchodzi do sprawy z rozwagą. Życzymy powodzenia!