Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wydobyto szczątki Titana z oceanu, wstrząsające nagranie z akcji. Pasażerów spotkał niewyobrażalny koniec
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 29.06.2023 11:20

Wydobyto szczątki Titana z oceanu, wstrząsające nagranie z akcji. Pasażerów spotkał niewyobrażalny koniec

Szczątki Titana zostały wydobyte
fot. AFP PHOTO/OceanGate Expeditions/HANDOUT/AFP/East News, Szczątki Titana zostały wydobyte

Kilka dni temu media obiegła wiadomość o śmierci wszystkich pasażerów łodzi podwodnej Titan. Statek miał udać się na ekspedycję do wraku Titanica, który spoczywa na dnie oceanu na głębokości około 4 tysięcy metrów. Zgodnie z najnowszymi informacjami doszło do implozji, która miała miejsce niespełna dwie godziny po starcie podróży Titana. 

Szczątki Titana zostały odkryte w pobliżu Titanica

Kilka dni po utracie łączności z Titanem, która nastąpiła po niespełna dwóch godzinach od jego wyruszenia w drogę, media obiegła informacja o odnalezieniu szczątków Titana w okolicy wraku Titanica. Tego samego dnia miało dojść do wyczerpania tlenu na pokładzie.

Później potwierdzono, że wszystkie osoby na pokładzie zginęły, a do ich śmierci doszło w chwili utraty łączności. Choć wcześniej podejrzewano, że mogło dojść do implozji, której dźwięk został zarejestrowany przez amerykańską marynarkę wojenną, nie uznano tego za wystarczający dowód, by przerwać poszukiwania. 

NOWE mrożące nagrania z Kos. Chwilę później Anastazja nie żyła, czy to była jej ostatnia droga?

Wydobyto szczątki Titana

Szczątki Titana zostały wydobyte z dna oceanu. Wyładowano je w porcie St. Johns's w Nowej Fundlandii, gdzie przypłynęły na okręcie Horizon Arctic. Części zostały okryte plandekami, zanim zostały uniesione przez dźwigi. Mimo to na zdjęciach można zauważyć wielki kawał białego metalu, kable oraz mechaniczne części konstrukcji. 

– Przekazy telewizyjne pokazywały coś, co wyglądało na dziób łodzi podwodnej i panel boczny z elektroniką i przewodami zwisającymi ze statku na ciężarówkę z platformą w terminalu kanadyjskiej straży przybrzeżnej w St. John's – przekazał portal Polsat News, cytując francuską agencję AFP. 

Wraz ze szczątkami Titana wydobyto także ludzkie szczątki

Zgodnie z doniesieniami amerykańska Straż Przybrzeżna przekazała, że wraz z wrakiem Titana wydobyto także ludzkie szczątki. Jak podaje portal Polsat News, zgodnie z nieoficjalnymi informacjami obecnie mają być one analizowane przez lekarzy.

Zbadanie szczątków wraku Titana i przypuszczalnych szczątków pasażerów pomoże ustalić powód, dlaczego doszło do implozji łodzi podwodnej.

Źródło: Onet, polsat News

Tagi: Titanic
Powiązane
13 posterunek
Wielki test wiedzy o 13 posterunku. Kim był Rysio? Jak dobrze pamiętacie ten kultowy serial?