Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jaka nagroda dla zwycięzcy "Jeden z dziesięciu"? Przecieramy oczy ze zdumienia. Lepiej iść do "Milionerów"?
Michał Fitz
Michał Fitz 22.10.2023 07:50

Jaka nagroda dla zwycięzcy "Jeden z dziesięciu"? Przecieramy oczy ze zdumienia. Lepiej iść do "Milionerów"?

Jeden z dziesięciu
fot. kadr z programu "Jeden z dziesięciu"

“Jeden z dziesięciu” jest nadawany niemal od 30 lat. Zakochało się w nim już kilka pokoleń Polaków i w dalszym ciągu nie brakuje chętnych, którzy chcą stanąć ze sobą w szranki w tym programie. Na jaką wygraną mogą liczyć tacy śmiałkowie?

"Jeden z dziesięciu" - wyjątkowy format

Śmiało można powiedzieć, że “Jeden z dziesięciu” jest teleturniejem jedynym w swoim rodzaju. Program jest uniwersalny niezależnie od aktualnych czasów. Podczas gdy w innych tego typu konkursach telewizyjnych wymyśla się coraz to kolejne urozmaicenia, by utrzymać uwagę widza, w tym kultowym show nie zmienia się nic, z prowadzącym Tadeuszem Sznukiem na czele.

W programie uczestnicy wciąż mówią do siebie grzecznościowo per Pan lub Pani, choć w innych tego typu formatach skraca się już dystans, szybko przechodząc na ty. Niezmienne są też nagrody pocieszenia dla śmiałków, czyli tak zwane kuferki.

Urbańskiego aż zamurowało, gdy w "Milionerach" uczestniczka powiedziała, na co wyda wygraną!

"Jeden z dziesięciu" - nagrody

We wspomnianych wyżej pakunkach często znajdują się symboliczne upominki w postaci kosmetyków czy słodkości. Na pewną nagrodę pieniężną może za to liczyć tryumfator całego odcinka, któremu przyznawane jest 5 tysięcy złotych. Mało tego, wygrywa on także pobyt w luksusowym hotelu dla 2 osób.

Na więcej może liczyć zwycięzca całej serii, ale by nim zostać, trzeba się naprawdę wykazać. Taka osoba dostaje od producentów aż 40 tysięcy złotych. W sumie można więc zarobić 45 tysięcy i jeszcze wybrać się na niezła wycieczkę.

"Jeden z dziesięciu" czy "Milionerzy": Gdzie łatwiej zarobić?

Do programu “Jeden z dziesięciu” idą przeważnie ci, którzy po prostu chcą się wykazać wiedzą, bądź zapaść w pamięci widzów swoim zabawnym przedstawieniem. Kilka z nich stało się przecież hitami internetu. By jednak w tym programie zarobić, trzeba mieć ogromną wiedzę.

Wydaje się, że nieco łatwiej o zarobek w “Milionerach”. Tam w końcu pomóc w odpowiadaniu mogą 3 koła ratunkowe, a do tego uczestnicy zawsze mogą strzelić z odpowiedzią. Poza tym, do wygrania są dużo większe pieniądze i to szczególnie od nowego sezonu. Teraz główna nagroda wynosi już bowiem 2 miliony złotych

Powiązane
 Jak dobrze znasz "Świat według Kiepskich"?, fot. kadr z serialu „Świat według Kiepskich”
Jak dobrze znasz "Świat według Kiepskich"? Tylko garstka wie, "co jest, kurde"