Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wybory już za chwilę, a Agata Duda TAK paradowała za granicą! W takim ubiorze wywołała niemałe poruszenie
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 11.10.2023 10:33

Wybory już za chwilę, a Agata Duda TAK paradowała za granicą! W takim ubiorze wywołała niemałe poruszenie

Agata Duda zadała szyku w Portugalii, fot. KAPiF, Instagram/pierwszadama_akd/Grzegorz Jakubowski/KPRP
Agata Duda zadała szyku w Portugalii, fot. KAPiF, Instagram/pierwszadama_akd/Grzegorz Jakubowski/KPRP

Agata Duda od 2015 roku pełni funkcję pierwszej damy. Choć żona prezydenta nie odgrywa aż takiej roli jak jej małżonek, nie można o niej powiedzieć, że ma mało obowiązków.

Agata Duda ma liczne obowiązki jako pierwsza dama

Codzienne aktywności pierwszej damy są relacjonowane na oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Można się z nich dowiedzieć, że tylko w ostatnich dniach Agata Duda spotkała się z grupą ukraińskich strażaków szkolących się w Polsce, a także wraz z mężem wzięła udział w akcji #sadziMY, jak również udali się do Portugalii

Podczas gdy Andrzej Duda wziął udział w spotkaniu prezydentów Państw Grupy Arraiolos, gdzie rozmawiał na temat bezpieczeństwa i kwestii migracji, pierwsza dama miała swoje własne obowiązki w kraju na Półwyspie Iberyjskim.

Agata Duda pojawiła się na scenie. Ludzi zatkało na widok jej ubioru

Agata Duda wraz z mężem odwiedziła Portugalię

Podczas wizyty w Portugalii Agata Duda złożyła między innymi wizytę w siedzibie Stowarzyszenia „Somos Nos” czyli „To my”. Zrzesza ono młodych dorosłych borykających się z niepełnosprawnością intelektualną. W czasie swojej podróży odwiedziła także między innymi słynną, ponad stuletnią portugalską księgarnię Lello oraz Muzeum Narodowe Soares dos Reis.

Można tam obejrzeć kolekcję ceramiki, rzeźby, grawerstwa, biżuterii, mebli, wyrobów ze złota i srebra, malarstwa, szkła oraz tekstyliów. Znajduje się w nim również wystawa rzeźb, z których najsłynniejsza to „Zesłanie” (“O Desterrado“) autorstwa António Soares dos Reis – czytamy na oficjalnym profilu pierwszej damy w mediach społecznościowych. 

Agata Duda zadała szyku w Portugalii

Podczas wizyty w Portugalii Agata Duda po raz kolejny dowiodła, że doskonale wie, co na siebie włożyć. Żona prezydenta oczywiście nie jest z tym zadaniem całkiem sama, może bowiem liczyć na wsparcie profesjonalistów. Nie da się jednak ukryć, że poza rzadkimi wpadkami, kreacje Agaty Dudy raczej zbierają pozytywny odzew.

Nie inaczej było tym razem, gdy Agata Duda zadała szyku w pięknej błękitnej sukience, w której odwiedziła portugalskie muzeum narodowe i słynną ponad stuletnią księgarnię. 

Źródło: prezydent.pl

Tagi: agata duda
Powiązane
Helena Englert; Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek
Jak dobrze znasz rodziny gwiazd? Quiz tylko dla prawdziwych fanów