Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > "WSTYD!". Andrzej Duda w skandaliczny sposób obraził Grocholę. Pisarka żąda przeprosin. W mediach burza
Sara Karmańska
Sara Karmańska 23.10.2023 16:18

"WSTYD!". Andrzej Duda w skandaliczny sposób obraził Grocholę. Pisarka żąda przeprosin. W mediach burza

Katarzyna Grochola ostro zareagowała na słowa Andrzeja Dudy, fot. KAPiF, Instagram/katarzynagrochola_official
Katarzyna Grochola ostro zareagowała na słowa Andrzeja Dudy, fot. KAPiF, Instagram/katarzynagrochola_official

Choć od wyborów minął już tydzień, w polskiej polityce nie milkną echa tego pospolitego ruszenia do urn. Ze swojego prawa wyborczego zdecydowało się skorzystać aż 74,38 procent obywateli, co jest najwyższą frekwencją w wyborach parlamentarnych od 1989 roku.

Andrzej Duda podczas przemówienia użył dość niefortunnych słów

Andrzej Duda kilka dni temu wziął udział w XXXI Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ „Solidarność”, gdzie postanowił odnieść się między innymi do sukcesu frekwencyjnego wyborów parlamentarnych. Prezydent podziękował za tak tłumny udział w głosowaniu i podkreślił, że to bardzo ważne, że taka liczba obywateli ruszyła do urn, ponieważ to legitymizuje utworzony w ten sposób rząd. Andrzej Duda użył później dość niefortunnych słów. 

Przecież wszyscy znakomicie pamiętamy, że przed 1989 rokiem tylko świnie chodziły na wybory. Ludzie, którzy wiedzieli, jak wygląda sytuacja w kraju i zdawali sobie sprawę z tego, jaką farsą są realizowane przez komunistów wybory, po prostu na nie nie chodzili. Ogłaszano tylko jakieś niebotyczne wyniki frekwencyjne, podczas gdy w istocie lokale wyborcze świeciły pustkami.

Andrzej Duda z żoną Agatą opuścili Polskę. Podali ważne powody

Katarzyna Grochola ostro zareagowała na słowa Andrzeja Dudy

Na słowa Andrzej Dudy odpowiedziała między innymi Katarzyna Grochola, która poczuła się nimi osobiście urażona i opublikowała na swoim profilu w mediach społecznościowych wymowny filmik. 

Wczoraj dopiero obejrzałam wystąpienie pana prezydenta. Jestem w szoku. #prezydent – napisała autorka w poście, w którym zamieściła filmik krytykujący słowa prezydenta. 

Katarzyna Grochola nie kryła swojego oburzenia słowami prezydenta. Pisarka zażądała nawet przeprosin:

Panie prezydencie Duda, powiedział pan, że tylko świnie chodził na wybory przed rokiem 89. Otóż on tam przeprosin, bo nie jestem świnią. Na wybory chodzili również ludzie, którzy skreślali, pisali „precz z komuną” i ja do nich należałam. Zawsze brałam udział w wyborach.

Internauci stają po stronie Katarzyny Grocholi

Pod nagraniem Katarzyny Grocholi zebrała się spora grupa internautów, która podziela jej zdanie i nie zgadza się ze słowami prezydenta, przyznając, że głowa państwa nie powinna stosować takiego zachowania. 

  • To jest najgorszy prezydent jakiego pamięta demokratyczna Polska. Prostak bez granic, Mr Bean na forum europejskim, wstyd!
  • Pan prezydent wszystko kojarzy z korytem i mierzy według swojej miary!!!!!
  • Pani Kasiu świnie są niezwykle mądre, a człowiek dumnie zwany prezydentem nie dorasta im do raciczek.
  • Moja mama chodziła zawsze kiedy było to możliwe, żeby mieć zdanie! Zabierała mnie ze sobą i mówiła, że robi to dla mnie! Moja MAMA NIE JEST ŚWINIĄ!!!