Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Andrzej Duda z żoną Agatą opuścili Polskę. Podali ważne powody
Martyna Pałka
Martyna Pałka 16.10.2023 13:43

Andrzej Duda z żoną Agatą opuścili Polskę. Podali ważne powody

Andrzej Duda z żoną opuścili Polskę
Andrzej Duda z żoną opuścili Polskę, fot. KAPIF

Wczoraj, krótko po oddaniu głosu w wyborach parlamentarnych prezydent Andrzej Duda wraz ze swoją małżonką opuścili nasz kraj. Okazało się, że politykiem kierował bardzo ważny powód. O co konkretnie chodzi?

Co w dniu wyborów zrobił Andrzej Duda?

Za nami długo wyczekiwane wybory parlamentarne. W niedzielę 15 października krótko po godzinie 21 ogłoszono wstępne wyniki exit poll, według których Prawo i Sprawiedliwość zyskało 36,8 procent głosów, a znajdująca się na drugim miejscu Koalicja Obywatelska odnotowała wynik 31,6 procent. 

Polacy już teraz zastanawiają się, jak będzie wyglądać przyszłość naszego kraju po wczorajszych wyborach 2023. Internauci zauważyli, że rządząca do tej pory partia nie jest już w stanie samodzielnie decydować o losach naszego państwa oraz przewidują utworzenie koalicji przez KO, Trzecią Drogę oraz Lewicę. Niesamowite, co w czasie wielkiego wyborczego zamieszania robił nasz prezydent Andrzej Duda!

Wyniki late poll. Już wiadomo, kto prawdopodobnie przejmie władze w Polsce

Andrzej Duda opuścił Polskę w dniu wyborów

Jak podaje oficjalna strona prezydenta Rzeczypospolitej Polski, w dniu 15 października Andrzej Duda oraz jego żona Agata Duda opuścili terytorium naszego kraju. Głowa naszego państwa wyleciała do Rzymu, gdzie już w poniedziałek odbędą się uroczystości związane z obchodami 45. rocznicy wyboru Jana Pawła II na papieża.

Już dzisiaj o godzinie 15 prezydent oraz jego żona będą uczestniczyć we mszy świętej w bazylice Świętego Piotra w Watykanie. Ceremonia odbędzie się pod przewodnictwem szefa Konferencji Episkopatu Polski - arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Nie zabraknie również innych polskich duchownych.

Andrzej Duda udał się do Rzymu, aby upamiętnić Jana Pawła II

To jednak nie koniec. W poniedziałek o godzinie 19 para prezydencka uda się do Bazyliki Matki Bożej Większej, w której będzie miał miejsce wyjątkowy koncert dziękczynny, podczas którego zaprezentuje się między innymi znany regionalny zespół Mazowsze. Sam Andrzej Duda podkreśla, że wizyta ta ma nie tylko charakter religijny, ale również państwowy.

Wizyta w Watykanie ma charakter podwójny. Z jednej strony państwowy, z drugiej także i religijny

Pomimo wyjazdu Andrzej Duda zapewnił Polaków, że nie zapomniał o wyborach parlamentarnych, dlatego na krótko przed opuszczeniem kraju wraz z Agatą Dudą udał się do lokalu wyborczego, aby oddać głos.