Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > WRESZCIE o tym powiedział. Najpierw pasmo koszmaru, teraz Tomasz Komenda przekazał dobre wieści
Martyna Pałka
Martyna Pałka 14.09.2023 12:00

WRESZCIE o tym powiedział. Najpierw pasmo koszmaru, teraz Tomasz Komenda przekazał dobre wieści

Tomasz Komenda przekazał radosne wieści
Tomasz Komenda przekazał radosne wieści, fot. KAPIF

Tragedia, jaka spotkała Tomasza Komendę przez długi czas była na ustach absolutnie wszystkich Polaków. Mężczyzna w wieku zaledwie 23 lat został niesłusznie skazany na dożywotnie pozbawienie wolności. Po wyjściu na wolność i zadośćuczynieniu w formie finansowej mężczyzna zniknął z mediów. Teraz postanowił jednak przekazać radosne informacje.

Dramatem Tomasza Komendy żył cały kraj

Mężczyzna był bohaterem jednej z najgłośniejszych spraw kryminalnych w naszym kraju. Tomasz Komenda został niesłusznie oskarżony o gwałt i morderstwo 15-letniej dziewczyny, a w wyniku tego skazano go na dożywotnie pozbawienie wolności.

I choć mężczyzna nigdy nie przyznał się do winy, śledczy mieli mnóstwo poszlak, które doprowadziły ich do “oskarżonego”.  W końcu, po 18 latach więzienia na jaw wyszła druzgocąca prawda - Tomasz Komenda jest niewinny. Nie tylko wyszedł na wolność, ale również otrzymał zadośćuczynienie równe 12 milionów i odszkodowanie w wysokości 811 tysięcy złotych.

Tomasz Komenda 1.jpg
Tomasz Komenda bohaterem najgłośniejszej sprawy kryminalnej w Polsce, fot. KAPIF
Jolanta Kwaśniewska zalała się łzami. Przekazała o córce niespodziewany komunikat

Tomasz Komenda zniknął z mediów po wyjściu na wolność

Krótko po wyjściu na wolność mężczyzna mógł cieszyć się prawdziwym szczęściem - poznał Annę Walter, która okazała się kobietą jego życia. To właśnie ona pomagała mu się zaaklimatyzować i rozpocząć normalne życie. Niestety, niedługo po narodzinach ich dziecka na jaw wyszły pierwsze problemy w ich relacji.

Bliscy Tomasza Komendy twierdzili, że pieniądze bardzo wpłynęły na zmianę jego zachowania, a była już narzeczona skarżyła się, że nie płaci on alimentów na dziecko. W tym samym oświadczeniu zdradziła, że partner miał być wobec niej agresywny, a swoje zachowanie tłumaczyć chorobą nowotworową.

W sądzie przedstawił, że ma nowotwór z przerzutami i brak szans. Nie chciałam mu niszczyć ostatnich dni życia, prosiłam go i błagałam tysiąc razy, żebyśmy się polubownie dogadali
 

Tomasz Komenda 2.jpg
Co obecnie dzieje się u Tomasza Komendy?, fot. KAPIF

Tomasz Komenda przekazał radosne wieści

Teraz głos w sprawie swoich problemów zdrowotnych zabrał sam zainteresowany. Pomimo faktu, że mężczyzna zamierzał całkowicie zniknąć z mediów i odpocząć od zainteresowania ludzi jego życie, w tej sytuacji po prostu nie mógł milczeć.

Tomasz Komenda udzielił krótkiego komentarza autorce książki “Dziewczyna w czarnej sukience. Historia zbrodni miłoszyckiej” Ewie Wilczyńskiej. Zdradził tam, że poddał się stosownemu leczeniu, a nowotwór jest w remisji.

Leczę się, jestem na chemii, włosy już mi odrosły. Żyję, z tym że był rak, teraz nie ma, ale nie wiadomo, czy znowu nie wróci. Do operacji się nie nadawał. Ciężko mam. Już należałoby mi się trochę spokoju