Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > "Wieś przeklęta". Porażające wyznanie mieszkańców dwa lata po zbrodni Jacka Jaworka, CO tam się dzieje?!
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 07.07.2023 12:16

"Wieś przeklęta". Porażające wyznanie mieszkańców dwa lata po zbrodni Jacka Jaworka, CO tam się dzieje?!

Jacek Jaworek
fot. KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News, KMP w Rybniku, porażające wyznanie mieszkańców wsi, w której doszło do zbrodni Jacka Jaworka

Niedługo miną dwa lata od dramatycznej zbrodni, jakiej dopuścił się Jacek Jaworek we wsi Borowce. Śląska mieścina owiała się złą sławą, odkąd mężczyzna zamordował w niej członków swojej rodziny. Na liście jego ofiar znaleźli się: brat, bratowa i ich starszy syn. Od tamtej pory sprawcy nie udało się namierzyć i wciąż jest poszukiwany. Nocą wymknął się z domu, a policja nadal go nie odnalazła. “Fakt” postanowił przypomnieć tę tragedię, prosząc o komentarz mieszkańców Borowców.

Jacek Jaworek zabił członków rodziny po pijanemu

Ofiary Jacka Jaworka miały po 44 oraz 17 lat. Mężczyzna blisko dwa lata temu wrócił pijany z ogniska i zabił spokrewnione ze sobą osoby. Cało z tej sytuacji wyszedł jedynie młodszy syn małżeństwa, Gianni. 

Dla mieszkańców wsi, w której rozegrał się ten armagedon to trudny czas. Są oni podzieleni na dwa obozy. Jedni chcą zapomnieć o tej tragedii, inni twierdzą, że to niemożliwe i Borowce zawsze będą naznaczone wydarzeniami z 10 lipca 2021 roku.

Była policjantką w W11. Joanna Czechowska pokazała się po latach, aż odebrało nam mowę

Mieszkańcy wsi Borowce wspominają zbrodnię Jacka Jaworka

- Trzeba żyć dalej, śledztwo zawiesili, a my nadal nie wiemy, czy Jaworek żyje, czy też nie - powiedziała gazecie Aleksandra Fuchs, sołtys wsi.

Kobieta dodała, że Borowce nieco “ostygły”, bo policjantów, którzy przeszukiwali pobliskie lasy i reporterów, którzy relacjonowali lokalne wydarzenia, jest mniej.

Jeden z sąsiadów mówi, że trudno jest o tym zapomnieć i lecą mu łzy za każdym razem, kiedy przechodzi obok domu, w którym dokonano zabójstwa.

- Kiedyś to do nas tyle ludzi przyjeżdżało, a teraz wieś przeklęta. Nikt się tu budować nie chce - mówi mężczyzna.

Przyjaciele i rodzina osób, które zamordował Jacek Jaworek, szykują się do rocznicy tej tragedii.

Rodzina i przyjaciele rodziny zabitej przez Jacka Jaworka będą obchodzić drugą rocznicę tej zbrodni

- To będzie dla nas bardzo trudny czas, ale będziemy razem w gronie najbliższych - mówi Katarzyna Chałecka, która była przyjaciółką zamordowanej kobiety.

Dodaje, że pójdą na grób i zapalą znicze razem z Giannim, który jest jedyną osobą, która przeżyła tę masakrę. Może on liczyć na wsparcie bliskich osób.

Chałecka podkreśla, że Janusz i Justyna byli wspaniałym małżeństwem i w ich intencji odprawiona zostanie msza święta.

Tagi: zabójstwo