Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Widzowie "Nasz nowy dom" uważają, że ta rodzina NIE zasługuje na pomoc. Rozpętała się awantura, co tam się dzieje?!
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 20.10.2023 16:29

Widzowie "Nasz nowy dom" uważają, że ta rodzina NIE zasługuje na pomoc. Rozpętała się awantura, co tam się dzieje?!

Internauci nie mają litości dla rodziny z programu „Nasz nowy dom”, fot. Facebook/Nasz Nowy Dom
Internauci nie mają litości dla rodziny z programu „Nasz nowy dom”, fot. Facebook/Nasz Nowy Dom

Program „Nasz nowy dom” szczyci się niesieniem pomocy potrzebującym rodzinom, które mieszkają w nienadających się do tego lokalach. Mieszkania i domy remontowane przez ekipę programu nierzadko nie tylko są niekomfortowe, ale wręcz zagrażają swoim mieszkańcom. 

Ekipa „Nasz nowy dom” odwiedziła Skłoby

W najnowszym odcinku programu „Nasz nowy dom” Elżbieta Romanowska odwiedziła Skłoby, w których chce zamieszkać rodzina złożona z pani Agaty, pana Macieja oraz trzech synów. Ich rodzina już za kilka tygodni powiększy się o córeczkę Lilkę. Rodzina obecnie mieszka w domu, w którym panuje wilgoć, a w zimie dzieci muszą spać w ubraniach. Przy większym deszczu przecieka deszcz, a większy wiatr grozi zawaleniem budynku. 

Rodzina jakiś czas temu kupiła jednak na kredyt pustostan, w którym docelowo chcieli zamieszkać. Dwukrotny wzrost raty doprowadził jednak do tego, że rodziny nie stać na dalsze prace remontowe. 

Fajnie byłoby, jakby udało się to wszystko zrobić, ale finansowo nie jesteśmy w stanie – opowiedziała pani Agata.

Katarzyna Dowbor zaszokowana słowami Romanowskiej. Nie gryzła się w język, NIGDY by czegoś takiego nie zrobiła

Program „Nasz nowy dom” przedstawił historię rodziny ze Skłobów

Jak ujawniła rodzina, obecnie tylko pan Maciej pracuje zarobkowo jako spawacz, ale jego dochody w wysokości około 5 tysięcy złotych w większości są przeznaczane na spłatę raty kredytu, która obecnie wynosi 3 tysiące złotych. Poza tym rodzina otrzymuje także 500+ i alimenty na dwóch starszych chłopców, którzy są z poprzedniego związku pani Agaty. Kobieta rozstała się z byłym partnerem z powodu przemocy domowej, której była ofiarą. Jak powiedział w programie „nasz nowy dom” pan Maciej kocha chłopaków jak własnych synów. 

Koszt raty kredytu i codzienne wydatki sprawiły, że rodzina nie może sobie pozwolić na prace remontowe w nowym domu, a stary także nie nadaje się do zamieszkiwania. 

Internauci nie mają litości dla rodziny z programu „Nasz nowy dom”

Po najnowszym odcinku programu „Nasz nowy dom” widzowie nie zostawili suchej nitki na ekipie programu, ale także rodzinie, której dom został wyremontowany. Nie da się ukryć, że w innych odcinkach formatu budynki często są w dużo gorszym stanie. Zdaniem internautów format nie jest dla osób takich jak oni i zwyczajnie wykorzystali program do wyremontowania domu. W komentarzach zamieszczonych na instagramowym profilu programu czytamy między innymi:

  • Straszny odcinek. Takie rodziny nie powinny być wybierane, bo tylko pokazuje to, że każdy może kupić jakąś ruderę, naprostować dzieci i iść do Polsatu, żeby mi za darmo dom zrobili. Dramat.
  • Następna rodzina, którą stać na remont, dostaje za free. Remontujcie najbardziej potrzebującym, a nie takim, gdzie tylko dzieci chcą robić bez sensu.
  • Czy już nie ma chorych i samotnych matek, że rodzina, która powinna sobie poradzić, dostaje remont domu…
  • Wydaje mi się, że są rodziny bardziej potrzebujące.
Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik