Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Siostra Emiliana Kamińskiego ujawniła, co działo się przed jego śmiercią. Serce pęka. "Nie jest ani trochę łatwiej"
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 18.06.2023 15:55

Siostra Emiliana Kamińskiego ujawniła, co działo się przed jego śmiercią. Serce pęka. "Nie jest ani trochę łatwiej"

Emilian Kamiński
fot. KAPiF

Emilian Kamiński zmarł pół roku temu. Jego bliscy wciąż pogrążeni są w żałobie, jednak jakiś czas temu jego siostra, Dorota Kamińska, zdecydowała się wyjawić smutną prawdę o ostatnich chwilach brata. Przed śmiercią bardzo cierpiał.

Dorota Kamińska zdecydowała się na udzielenie poruszającego wywiadu. Opowiedziała o czasie choroby Emiliana Kamińskiego oraz o bólu, który wiąże się z jego stratą. Czas żałoby jest wyjątkowo ciężki dla całej rodziny.

Siostra Emiliana Kamińskiego udzieliła trudnego wywiadu

26 grudnia 2022 roku ogłoszono smutna wiadomość — w wieku 70 lat odszedł Emilian Kamiński, znany aktor, ale przede wszystkim człowiekiem, który kochał teatr. Z tej miłości w 2009 roku zrodził się jego życiowy projekt — Teatr Kamienica. Miejsce do dzisiaj cieszy się uznaniem wśród koneserów sztuki.

Mimo iż od śmierci aktora minęło już prawie pół roku, temat jego odejścia wciąż jest niezwykle trudny dla jego rodziny. Bliscy trwali z nim w chorobie aż do ostatnich dni. O tym ciężkim czasie w wywiadzie z “Faktem” zdecydowała się niedawno opowiedzieć jego siostra, Dorota Kamińska. Wyznała, że ostatnie miesiące życia Emiliana Kamińskiego były szczególnie trudne, bliscy robili wszystko, by tylko lżyć mu w cierpieniu…

Żona Karola Strasburgera NIE wytrzymała! Jest oświadczenie, przekroczono granice, "nie życzę sobie"

Siostra Emiliana Kamińskiego opowiedziała o ostatnich miesiącach brata

– Cały czas choroby Emiliana to był ogromnie trudny okres. Szczególnie ostatnie miesiące były niezwykle ciężkie. Dzieci, Justyna i ja staraliśmy się robić wszystko, co możliwe, żeby mu pomóc i ulżyć w cierpieniu – mówiła Dorota Kamińska w rozmowie z “Faktem”.

Kobieta wyznała też, że ""po pięciu miesiącach nie jest ani trochę łatwiej". Na co dzień ma wiele obowiązków, które choć trochę pomagają jej oderwać się myślami od wspomnień związanych z Emilianem Kamińskim. Pani Dorota przyznała również, że ta strata jest dla niej niewyobrażalna — w przeciągu ostatnich pięciu lat straciła mamę, tatę i pod koniec ubiegłego roku również ukochanego brata… Dodała, że niełatwo jest jej o tym mówić.

Siostrę Emiliana Kamińskiego wspiera mąż

Dorotę Kamińską w żałobie wspiera mąż. Choć i on ciężko przeżył odejście aktora, jest dla kobiety nieocenioną podporą. Pani Dorota wyznała, że nie jest jej łatwo, ale jednym ze sposobów na oderwanie się od smutnych myśli jest praca.

– Praca zawsze pomaga. Trzeba skupić się na tym, co się robi. Uwaga musi się na czymś skoncentrować, na chwilę przenosimy się w inny świat. Człowiek odrywa się od tego, co w nim tkwi na co dzień, więc praca zawsze daje wytchnienie. Uwielbiam pracować, im więcej mam pracy, tym lepsze samopoczucie – opowiadała kobieta.

Odejście Emiliana Kamińskiego wywołało u pani Doroty refleksję, że mogła częściej rozmawiać z bratem. Dodała jednak, że choroba to nie jest dobry czas na podejmowanie trudnych tematów.

Emilian Kamiński
fot. KAPiF, Emilian Kamiński
Emilian Kamiński
fot. KAPiF, Emilian Kamiński

źródło: plotek.pl