Lifestyle.Lelum.pl > Programy > TVP wiedziało, że Luna nie wygra Eurowizji? Większość reportażu poświęcili temu artyście
Jakub Adamiak
Jakub Adamiak 11.05.2024 20:38

TVP wiedziało, że Luna nie wygra Eurowizji? Większość reportażu poświęcili temu artyście

Luna
Fot. KAPiF

Aleksandra Wielgomas, znana w Polsce jako Luna była bohaterką reportażu Telewizji Polskiej, tuż przed rozpoczęciem finału 68. Konkursu Piosenki Eurowizji w Malmo. Co ciekawego zostało w nim pokazane? Mianowicie jak przygotowywała się artystka do tego wydarzenia.

Eurowizja 2024: Luna o "kiczu i tandecie"?

Luna była reprezentantka Polski na 68. Konkurs Piosenki Eurowizji, który w 2024 roku odbywa się w Malmo. Przed jej wylotem i całej delegacji, mieliśmy okazję zapytać, jak spogląda na to wydarzenie:

Eurowizja jest wyjątkowym wydarzeniem muzycznym, które może przybierać różne formy i style, ale nie uważam jej za festiwal kiczu i tandety. To platforma, na której artyści mogą się zaprezentować światu i podzielić swoją sztuką z milionami ludzi. Jest to także okazja do budowania mostów między kulturami i narodami. Na pewno Eurowizja jest jakaś, zadziwia, szokuje, budzi przeróżne emocje - odpowiedziała nam wokalistka.

Aleknsadra Wielgomas swoje umiejętności wokalne zaprezentowała się w trakcie pierwszego półfinału, który został zorganizowany we wtorek 7 maja 2024 roku.

Luna
Fot. Rex Features/East News, Luna
Eurowizja: Za to wyrzucili Holendra? Jest oficjalne oświadczenie. To on ma być ofiarą Eurowizja 2024: Polski dziennikarz zwrócił się bezpośrednio do niej

Eurowizja 2024: Luna poza finałem

Luna w trakcie pierwszego półfinału Eurowizji, który emitowany był we wtorek, 7 maja 2024 roku zaprezentowała się w sposób dobry według większości internautów z całego świata.

Okazało się jednak, że artystka nie dostała się do wielkiego finału, którego emisja odbyła się w sobotę, 11 maja. Co ciekawe, Wielgomas nie wróciła do Polski po tej porażce, tylko według naszego informatora, pozostała w Malmo, aby wspierać swoich nowo poznanych przyjaciół w finałowym koncercie.

KAPIF_oryginal_K1193054F.jpeg
Fot. KAPIF, Luna

Eurowizja 2024: reportaż TVP przed finałem

Telewizja Polska wiedziała o tym, że Luna nie wejdzie do finału? Okazuje się, że reportaż, który został wyemitowany przed finałem 68. Konkursu Piosenki Eurowizji w szwedzkim Malmo tylko początkowo poświęcono czas Aleksandrze Wielgomas. 

Mateusz Szymkowiak, który przygotował 30. minutowy materiał o Eurowizji, na samym początku pokazał przygotowania Luny. Następnie skupił się na długim wywiadzie z reprezentantem Wielkiej Brytanii, a także pokaźną relację z muzeum Eurowizji w Malmo. Na koniec przez chwilę ponownie pojawiła się na ekranie Luna.