Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > TVP obnażyło Joanna Kurską. Znamy jej oficjalne zarobki. Nie mówiła całej prawdy?
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 20.01.2024 09:14

TVP obnażyło Joanna Kurską. Znamy jej oficjalne zarobki. Nie mówiła całej prawdy?

TVP wydało oświadczenie w sprawie zarobków Joanny Kurskiej, fot. KAPiF
TVP wydało oświadczenie w sprawie zarobków Joanny Kurskiej, fot. KAPiF

W ostatnich tygodniach media obiegają informacje na temat zarobków osób zatrudnionych w Telewizji Polskiej za czasów poprzedniej władzy. Niektóre z kwot są naprawdę zaskakujące i wywołują niemałe oburzenie wśród opinii publicznej. Najnowszymi medialnymi doniesieniami są zarobki Joanny Kurskiej i jej męża. 

Wyszły na jaw zarobki żony byłego prezesa TVP. Joanna Kurska zaprzecza doniesieniom

Jak ujawnił portal „Onet”, Joanna Kurska za swoją pracę w TVP od 2016 roku miała zarobić 1 milion i 532 tysiące złotych. Nie byłoby to może szokujące, gdyby nie fakt, że żona Jacka Kurskiego w tym czasie była związana ze stacją zaledwie przez 13 miesięcy. Joanna Kurska wydała oświadczenie, w którym stanowczo zaprzeczyła informacjom odkrytym przez dziennikarzy.

W związku z medialnymi doniesieniami na temat zarobków Joanny Kurskiej, do sprawy zdecydowała się odnieść sama Telewizja Polska. W oficjalnym komunikacie TVP stacja zdecydowała się podać jej zarobki do publicznej informacji, aby uciąć spekulację oraz „chcąc ochronić Panią Joannę Kurską przed negatywnymi komentarzami formułowanymi na podstawie nieprecyzyjnych informacji”.

Ledwo przyszedł z TVN do "Pytania na Śniadanie" i od razu się zaczęło. Widzowie są wściekli po tym, co zrobił w debiucie. "Tego się nie da oglądać" Najpierw Wolny, a teraz on. Kolejny prezenter zniknie z ekranów. To kto będzie prowadził “Pytanie na śniadanie”?

TVP wydało oświadczenie w sprawie zarobków Joanny Kurskiej

Jak można przeczytać w komunikacie TVP, Joanna Kurska w 2016 roku miała otrzymać ponad 330 tysięcy złotych, w tym ponad 90 tysięcy jako nagrody od prezesa zarządu. Dodatkowo żona Jacka kurskiego po odejściu z pracy otrzymała także rekompensatę z powodu zakazu konkurencji. 

W okresie luty-listopad 2016 r. Pani Joanna Kurska otrzymała z TVP 331.001,97 zł brutto z tytułu wynagrodzenia za pracę, w tym 93.000 zł brutto z tytułu kilku nagród Prezesa Zarządu, którym wówczas był Jacek Kurski. W grudniu 2016 r. wypłacono Pani Joannie Kurskiej 138.000 zł brutto z tytułu rekompensaty w związku z rozwiązaniem umowy o pracę. Następnie przez 6 miesięcy otrzymywała odszkodowanie z tytułu zakazu konkurencji po ustaniu zatrudnienia w łącznej wysokości 138.833,22 zł brutto.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje aktorka uwielbianych seriali na Polsacie i TVP. Choroba odebrała jej życie, była świadkinią w głośnej sprawie

TVP ujawniło, ile naprawdę zarobiła w stacji Joanna Kurska

Po powrocie do stacji TVP, co miało miejsce w 2022 roku już po tym, jak z funkcji prezesa zrezygnował jej mąż, Joanna Kurska miała otrzymać 200 tysięcy złotych w ramach wynagrodzenia za pracę. Wówczas zajmowała się produkowaniem programu „Pytanie na śniadanie”. Dodatkowo ponownie trafiła na jej konto rekompensata i odszkodowanie po zakończeniu jej współpracy ze stacją. Jak przekazano, całkowita kwota, jak wpłynęła na konto Joanny Kurskiej od 2016 roku, wynosiła w sumie 1 534 021,02 zł brutto.

Po ponownym zatrudnieniu, w okresie wrzesień 2022 r. - styczeń 2023 r. otrzymała łącznie 203.685,83 zł brutto z tytułu wynagrodzenia za pracę. Dodatkowo w styczniu 2023 r. otrzymała 288.000 zł brutto z tytułu rekompensaty w związku z rozwiązaniem umowy o pracę. Następnie przez 9 kolejnych miesięcy wypłacono jej łącznie 432.000 zł brutto w ramach odszkodowania z tytułu zakazu konkurencji. W sumie 1 534 021,02 zł brutto.

Źródło: centruminformacji.tvp.pl

Powiązane
Cezary Żak
Jak dobrze znasz seriale TVP? Tylko najlepsi poradzą sobie z quizem