Lifestyle.Lelum.pl > Programy > TVP na językach całej Polski. Debiut Joanny Dunikowskiej-Paź w „19.30” wywołał potok komentarzy
Martyna Pałka
Martyna Pałka 24.12.2023 11:45

TVP na językach całej Polski. Debiut Joanny Dunikowskiej-Paź w „19.30” wywołał potok komentarzy

Debiut Joanny Dunikowskiej-Paź w „19.30”
Debiut Joanny Dunikowskiej-Paź w „19.30”, fot. kadr z programu "19:30"

Zmiany, jakie dzieją się obecnie na antenie Telewizji Polskiej, pozostawiają w osłupieniu całą Polskę. Kultowy program “Wiadomości” zniknął z ramówki publicznego nadawcy, a jego miejsce zastąpił nowy format o nazwie “19.30”. Jego sobotnie wydanie poprowadziła nowa gwiazda stacji — Joanna Dunikowska-Paź. Jak jej poszło? Widzowie są zgodni.

Zaskakujące zmiany na antenie Telewizji Polskiej

Już od jakiegoś czasu zapowiadano zmiany, jakie już niedługo zawitają na antenie Telewizji Polskiej. Nowy minister kultury odwołał dotychczasowe władze TVP, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej, a to pociągnęło za sobą szereg konsekwencji.

W środę 20 grudnia po raz pierwszy w historii przerwano emisję na antenie TVP Info, a kilka godzin później nie wyemitowano kultowego programu TVP1 - “Wiadomości”. To jednak wcale nie koniec. W czwartek odbyła się wielka premiera nowego serwisu informacyjnego publicznego nadawcy pod nazwą “19.30”. Pierwsze wydanie programu poprowadził debiutujący na antenie stacji Marek Czyż, który już na wstępie wytłumaczył telewidzom ideę show.

To jest "19.30", najważniejszy program informacyjny Telewizji Polskiej. Marek Czyż, zapraszam. Wczoraj obiecaliśmy państwu nową jakość w mediach publicznych, dziś nie tylko my chcemy wyjaśnić, dlaczego ta zmiana jest konieczna, dlaczego, by budować wspólnotę narodową, trzeba zmienić język przekazu. Musimy po prostu informować.

Nazwała go niechlubnym i nabzdyczonym! Żona Kurskiego grzmi po zwolnieniu prezesa TVP, ocenia „19.30” Trzęsienie ziemi w "Pytaniu na Śniadanie". Dwóch prezenterek w styczniu mamy już nie zobaczyć. Kto będzie następny?

Jak wyglądają pierwsze wydania programu "19.30" w TVP?

Premierowe wydanie programu 19.30" poprowadził doświadczony dziennikarz Marek Czyż. Eksperci, którzy oceniali jego występ na antenie TVP, przyznali, że był on niesamowicie opanowany i wykazał się sporym profesjonalizmem. Mimo to na początku można było zauważyć u niego delikatne oznaki stresu.

Prowadzący wykazywał się naprawdę dużym opanowaniem jak na tak bardzo stresujące wydarzenie. Całość była poprowadzona w takim bardzo doniosłym, patetycznym stylu. Całe "Wiadomości" miały wydźwięk dużej zmiany. Dlatego też w samym wstępie był widoczny stres u prowadzącego. Na samym początku "Wiadomości" prowadzący delikatnie się przejęzyczył i było słychać stres w krótkim, płytkim oddechu.

Teraz jednak doszło do zmiany warty, a za sterami nowego serwisu informacyjnego usiadła nowa gwiazda Telewizji Polskiej — Joanna Dunikowska-Paź. Dziennikarka może pochwalić się sporym doświadczeniem, bo przez lata pracowała zarówno na antenie Polsatu, jak i TVN24. Jak poradziła sobie w nowym formacie?

ZOBACZ TEŻ: Czy Maciej Orłoś wróci do TVP? Ta rozmowa nie pozostawia żadnych złudzeń.

Joanna Dunikowska-Paź zadebiutowała w programie "19.30"

Nowa gwiazda Telewizji Polskiej już na samym wstępie zebrała same pozytywne opinie internautów. Dziennikarka wykazała się ogromnym spokojem i profesjonalizmem, a eksperci podkreślali, że była nawet mniej zestresowana niż jej kolega ze stacji.

Joanna Dunikowska-Paź zgrabnie przebrnęła przez temat strajków na granicy polsko-ukraińskiej, przygotowań do świąt oraz prezydenckiego weta w sprawie ustawy okołobudżetowej. Każdy z nich przedstawiła szybko i bezbłędnie, a fani nie mają wątpliwości, że zatrudnienie prezenterki było dobrym wyborem.

Tagi: tvp
Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik