Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Trudno uwierzyć, kim naprawdę jest żona Szymona Hołowni. Dzieli ich spora różnica wieku!
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 16.11.2023 23:02

Trudno uwierzyć, kim naprawdę jest żona Szymona Hołowni. Dzieli ich spora różnica wieku!

Szymon Hołownia, Urszula Brzezińska-Hołownia
Kim jest żona Szymona Hołowni? Fot. Pawel Wodzynski/East News, KAPiF

Już od dłuższego czasu Szymon Hołownia jest kojarzony nie tylko ze swoją medialną karierą, ale przede wszystkim polityczną. O jego żonie świat usłyszał, gdy w 2020 roku zaangażowała się w kampanię polityczną swojego męża. Ten fakt sprawił, że wszyscy zaczęli się zastanawiać, kim tak naprawdę jest żona Hołowni. Okazuje się, że kobieta pracuje w oryginalnym zawodzie, a z mężem dzieli ją spora różnica wieku.

Kim jest żona Szymona Hołowni?

Odkąd Szymon Hołownia ogłosił swój start w wyborach prezydenckich 2020, nie tylko on, ale również cała jego rodzina znalazła się na świeczniku. To właśnie wtedy uwagę mediów przyciągnęła piękna żona byłego dziennikarza, Urszula Brzezińska-Hołownia. O kobiecie zrobiło się głośno, gdy podczas kampanii wyborczej męża deklarowała, że zamiast określenia “pierwsza dama” wolałaby nazwać się “pierwszą obywatelką”.

Szymon i Urszula są małżeństwem od 2016 roku. Doczekali się również 2 córek, Mani i Eli. O żonie Hołowni wiadomo, że jest oddaną matką, jednak równie ważna jest dla niej własna kariera i niezależność. Zawód, jakim się trudni, zdaje się podkreślać te cechy.

Wpadka Marcina Prokopa w „Mam Talent”. Nie wiedział, że nadal ma włączony mikrofon? Marcin Prokop powiedział, co sądzi o karierze politycznej Szymona Hołowni. Padły słowa, których nikt się nie spodziewał

Kim z zawodu jest żona Szymona Hołowni?

Szymon Hołownia poznał swoją żonę w 2014 roku, gdy jeszcze wraz z Marcinem Prokopem prowadzili “Mam Talent”. Pewnego dnia dziennikarze kręcili do programu sceny w Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, udając przy tym pilotów z „Top Gun”. To właśnie wtedy Hołownia zauważył na rozpisce realizacyjnej kobiece nazwisko, które od razu przykuło jego uwagę. Los sprawił, że niedługo później dane mu było poznać pilotkę — swoją przyszłą żonę.

Urszula Brzezińska-Hołownia jest oficerem Wojska Polskiego i pilotuje samoloty MiG-29 w Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Kobieta ukończyła Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie i obecnie jest jedną z niewielu kobiet, która w Polsce pilotuje samoloty bojowe.

ZOBACZ TEŻ: Szymon Hołownia w euforii uderzył mocnymi słowami. Zapowiedział rewolucyjne zmiany, będą dotyczyły każdego Polaka

Szymon Hołownia i jego żona tworzą zgrane małżeństwo mimo różnicy wieku

Kilka dni temu Szymon Hołownia otrzymał nominację na marszałka Sejmu. Nie oznacza to jednak, że jego żona zamierza odpuścić własną karierę. Jak zdradził “Faktowi” rzecznik 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, kobieta nie planuje obecnie rezygnować ze służby:

Absolutnie nie. Do tej pory, nawet w trakcie kampanii pracowała i wykonywała loty na samolocie MIG-29, czyli na tym, na którym jest w tej chwili wyszkolona. Między innymi wykonywała przelot jednym z samolotów w trakcie pokazów w Radomiu. Cały czas jest pilotem na służbie i czeka na szkolenia na nowym samolocie – tłumaczył płk Marcin Boruta.

Zawód, jaki pełni Urszula Brzezińska-Hołownia, nie jest jedynym zaskoczeniem na jej temat. Choć kobieta nigdy nie zdradziła mediom dokładnej daty swojego urodzenia, wiadomo, że jest sporo młodsza od swojego męża. Z wywiadu udzielonego “Wysokim Obcasom” wynika, że jest o 11 lat młodsza od Szymona Hołowni.

Projekt bez nazwy - 2023-11-16T225802.098.png
Kim jest żona Szymona Hołowni? Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy - 2023-11-16T225750.146.png
Kim jest żona Szymona Hołowni? Fot. KAPiF

źródło: radiozet.pl