Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > To m.in. ona leczyła Komendę. Wstrząsające, co zdradziła
Martyna Pałka
Martyna Pałka 23.02.2024 08:12

To m.in. ona leczyła Komendę. Wstrząsające, co zdradziła

To m.in. ona leczyła Komendę
To m.in. ona leczyła Komendę, fot KAPIF; Canva

Informacja o niespodziewanej śmierci Tomasza Komendy wstrząsnęła całą Polską. Mężczyzna zmarł nagle w środę 21 lutego 2024 roku w wyniku nowotworu płuc. Teraz głos zabrała jego lekarka, która ujawniła mediom, co tak naprawdę przyczyniło się do śmierci niesłusznie skazanego.

Nie żyje Tomasz Komenda

W środę 21 lutego 2024 roku cały kraj obiegła informacja o nagłej i niespodziewanej śmierci Tomasza Komendy. Mężczyzna w wieku 23 lat został niesłusznie skazany za morderstwo i gwałt 15-latki i w związku z tym 18 lat spędził w więzieniu. Na wolność wyszedł dopiero w 2018 roku, gdy sprawą zajął się Sąd Najwyższy, który udowodnił jego niewinność i ułaskawił go.

Krótko po jego uniewinnieniu, sprawą niesłusznego skazania zajęły się polskie media, które zainteresowały się życiem mężczyzny. Tomasz Komenda początkowo chętnie pojawiał się w mediach i opowiadał o swoim losie, ale z czasem zniknął z przestrzeni publicznej. Z wieści przekazanych przez jego bliskich można było jednak wywnioskować, że bardzo dobrze sobie radzi, a nawet zaczął układać sobie życie u boku ukochanej.

Tomasz Komenda 2.jpg
Nie żyje Tomasz Komenda, fot. KAPIF
Ujawniono, na jaki nowotwór chorował Komenda W tym miejscu będzie grób Komendy. Uwagę zwraca mogiła. Przerażające

Tomasz Komenda chorował na niebezpieczną chorobę nowotworową

Krótko po śmierci mężczyzny ujawniono, z jakimi problemami zdrowotnymi zmagał się od dłuższego czasu. Okazało się, że Tomasz Komenda cierpiał na nowotwór płuc, uznawany za jeden z najgroźniejszych rodzajów raka. Nie jest to jedyna znana w show-biznesie postać, która zmarła w wyniku tego schorzenia. Kolejnym przykładem może być wybitny aktor i reżyser Emilian Kamiński.

Choroba jest na tyle podstępna, że przez długi czas nie daje żadnych symptomów. Wiadomo również, że nie zawsze związana jest ona z paleniem papierosów. Teraz głos zabrała lekarka, która miała okazję leczyć Tomasza Komendę. Specjalistka ujawniła, co tak naprawdę przyczyniło się do rozwoju choroby i w jaki sposób można z nią walczyć.

Etiologia chorób nowotworowych nie jest do końca znana, odpowiadają za nie czynniki genetyczne oraz środowiskowe. Coraz częściej mówimy też o aspektach związanych z przewlekłym stresem. Oczywiście nie możemy jednoznacznie stwierdzić, że to stres spowodował chorobę, ale to, że zwiększa on ryzyko rozwoju choroby nowotworowej już tak. Wpływa on na pracę całego organizmu, a na pewno na układ odpornościowy i hormonalny - powiedziała Adrianna Sobol w rozmowie z “Faktem”.

ZOBACZ TEŻ: Wiadomo, gdzie spocznie Tomasz Komenda. Jedna rzecz przykuwa wzrok.

Głos zabrała lekarka, która leczyła Tomasza Komendę

Adrianna Sobol wyznała, że jednym z czynników, który bardzo mocno wpływa na rozwój chorób oraz pogorszenie naszego stanu zdrowia, jest przewlekły stres, który towarzyszy nam w wielu momentach życia. Pomimo faktu, że Tomasz Komenda paliła papierosy, lekarka podkreśla, że stres związany z niesłusznym skazaniem bardzo wpłynął na jego stan zdrowia.

Tomasz wyjątkowo został naznaczony trudnymi sytuacjami, które bez dwóch zdań wpłynęły na jego zdrowie, życie i relacje. Był w stresującej sytuacji, zamknięty tyle lat, choć niewinny. Odczuwał stres, ale były też papierosy i kiepskie warunki bytowe. Jestem daleka od tego, żeby wyrokować i mówić, że przez to Tomasz miał raka. Nie chcę, by którykolwiek z pacjentów, który to będzie czytał pomyślał, że jest winny swojej choroby.

Lekarka ujawniła też, jakim pacjentem był Tomasz Komenda. Okazało się, że mężczyzna był bardzo dzielny i zdeterminowany, a specjalistka cieszy się, że miała możliwość poznać go osobiście.

To był mój pacjent, ale jedno mogę powiedzieć: był niezwykle dzielny w procesie leczenia i cieszę się, że miałam możliwość go poznać. To jest smutne i to jest wielka niesprawiedliwość losu, że w momencie, kiedy wszystko mu się zaczęło układać, przyszła choroba i wszystko mu odebrała. Ta historia jest wzruszająca, ale też obrazuje, że czasem życie jest tak bardzo nie fair - powiedziała Adrianna Sobol w rozmowie z “Faktem”.

Tomasz Komenda.jpg
Głos zabrała lekarka, która leczyła Tomasza Komendę, fot. KAPIF