Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > W tym miejscu będzie grób Komendy. Uwagę zwraca mogiła. Przerażające
Alicja Kowalska
Alicja Kowalska 22.02.2024 16:31

W tym miejscu będzie grób Komendy. Uwagę zwraca mogiła. Przerażające

Tomasz Komenda nie żyje
Tomasz Komenda nie żyje; fot. Jan BIELECKI/East News

Informacja o śmierci Tomasza Komendy (48) była szokiem dla wielu Polaków. Znany jest już termin i miejsce pogrzebu mężczyzny. Wiadomo także, jakie miał ostatnie życzenie. 

Tomasz Komenda nie żyje

Wieść o śmierci Tomasza Komendy obiegła Polskę w środę, 21 lutego. Jako pierwszy informację przekazał dziennikarz TVN Grzegorz Głuszak. Reporter ujawnił także, że 48-latek przegrał walkę z chorobą. 

Niestety, w ostatnich chwilach jego życia, nie było przy nim mamy – kobiety, która jak lwica walczyła o sprawiedliwość dla syna. To właśnie Teresa Klemańska poruszyła niebo i ziemię, aby wyciągnąć syna z więzienia. Od początku stała twardo przy stanowisku, że Komenda jest niewinny.

Burza po śmierci dwóch policjantów. Były komendant zabrał głos ws. broni czarnoprochowej Co Tomasz Komenda zrobił z 13 milionami odszkodowania? Po rozstaniu z partnerką zniknął z mediów

Historia Tomasza Komendy poruszyła całą Polskę

Tomasz Komenda został ostatecznie uniewinniony i wypuszczony na wolność po 18 latach. W 2018 roku sąd uniewinnił Komendę od zarzutów brutalnego gwałtu i zabójstwa 16-letniej Małgosi, do którego doszło w sylwestra 1997 roku w Miłoszycach na Dolnym Śląsku. 

Niestety mimo dobrego obrotu sprawy, mężczyzna niedługo cieszył się spokojnym życiem. Media donosiły o rozstaniu z ukochaną. Kobieta miała mieć – jak twierdzi – problemy z otrzymywaniem alimentów na dziecko. 

Później pojawiły się informacje o chorobie Tomasza Komendy. Miał zerwać kontakty z rodziną, a nawet z ukochaną mamą.

Tomasz Komenda – wiadomo, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb. Miał też ostatnie życzenie

Wiadomo, że pogrzeb Tomasza Komendy odbędzie się w poniedziałek 26 lutego. O godz. 12:00 będzie miała miejsce ceremonia pogrzebowa na cmentarzy przy ul. Kiełczowskiej we Wrocławiu.

Jak ustalił „Fakt”, mężczyzna zostanie pochowany w samotnym grobie. Rodzina spoczywa bowiem w innej części miasta. Grób jest tradycyjny. 

Kaplica, w której odbędzie się ceremonia, sprawia wrażenie zimnego pomieszczenia. Nowoczesny budynek jest przeszklony, a jego wnętrza roztacza się niezwykle przykry widok: nowych grobów. Miejsce jest niezwykle ciche, a krople deszczu na budynku porównywane są do łez. 

Jak się okazuje, Tomasz Komenda na łożu śmierci miał wyjawić swoje ostatnie życzenie

– Poprosił, aby na pogrzeb nie przychodziły media. Powiedział, że nie chce, aby były tam kamery, żeby ktoś nagrywał i czerpał z tego zysk. Nie chciał kolejnej porcji cierpienia dla najbliższych. Jednocześnie prywatnie może przyjść każdy – powiedział portalowi salon24.pl Gerard Komenda, brat zmarłego 48-latka.