To niewiarygodne jak ten czas szybko płynie. 20 lat temu Polska wchodziła do Unii Europejskiej. W związku z tym, że czeka nas okrągła rocznica, zorganizowano multimedialny koncert pod tytułem “Urodziny w Europie! Dobrze, że jesteśmy razem". Kiedy i o której godzinie będzie można oglądać go w TV i online?
W całym kraju mają miejsce protesty związane z niedawnych wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, który uznał prymat prawa krajowego nad europejskim (wbrew zapisom traktatów unijnych, które w ciągu ostatnich 17 lat przyjęła Polska). Według wielu to pierwszy krok do tak zwanego Polexitu, czyli opuszczenia przez Polskę Unii. W związku z tym w dziesiątkach polskich miast odbywają się dziś uliczne manifestacje.
Polska należy do krajów członkowskich Unii Europejskiej już od ponad szesnastu lat. Zdania na temat samej Unii są podzielone. Wielu ludzi twierdzi, że przystąpienie do niej było błędem, inni zaś uważają, że nie było lepszego wyboru. Spory w tej kwestii są prowadzone od wielu lat i wygląda na to, że złotego środka nie ma. Waszym zdaniem Polska powinna opuścić szeregi Unii Europejskiej? Kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, mnóstwo ludzi wpadło w szał radości, ponieważ ich zdaniem nastąpiła nowa era. Nie zabrakło także przeciwników tego posunięcia, którzy twierdzili, że od teraz Polacy będą podlegać pod inne kraje. Do dziś można spotkać opinie, że nasz kraj powinien opuścić szeregi największej wspólnoty krajów w europie. Ty też tak sądzisz?
Zamknięcie granic jest tematem, który od jakiegoś czasu niepokoi obywateli kraju. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki w rozmowie z portalem wydarzenia.interia.pl wypowiedział się na temat potencjalnego powrotu do tego rozwiązania. Liczba zakażeń koronawirusem wzrasta, a wraz z nim zainteresowanie Polaków. Na tę informację czekał cały kraj.Rząd Rzeczpospolitej Polskiej na wiosnę bieżącego roku zdecydował się na zamknięcie granic z kilkoma sąsiadującymi krajami. Ta restrykcja obowiązywała od marca do czerwca. Pandemia COVID-19 nie ustaje, dlatego rodacy zastanawiają się, czy istnieje powrót do takiego rozwiązania. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki odpowiada.