Zwyciężczynią 7. edycji programu “The Voice Kids” została Michell Siwak. 14-letnia Romka wychowała się w Anglii, zupełnie jak inna polska gwiazda, Viki Gabor. Dziewczyna z racji pochodzenia doświadczyła dyskryminacji.
Anna Mucha to jedna z wielu polskich gwiazd, która dołączyła do światowego protestu przeciwko rasizmowi. Został on wywołany przez tragiczną sytuację, do której doszło w Stanach Zjednoczonych. Aktorka pod opublikowanym postem na Instagramie, zebrała jednak dużo krytyki. Nie wklejaj idiotyzmów – piszą niektórzy internauci. Wszystko przez jedną rzecz.Anna Mucha to jedna z najpopularniejszych polskich gwiazd. Aktorka bardzo często gościła na kanapach programów telewizyjnych jak Pytanie na śniadanie, gdzie opowiadała o swojej karierze, planach na przyszłość i macierzyństwie. Tym razem jednak Anna Mucha podpadła fanom i chyba nie spodziewała się tak dużej fali krytyki. Po ostatnim poście w mediach społecznościowych niektórzy zarzucają jej powierzchowność, przez co aktorka postanowiła usunąć wpis. Na szczęście są i tacy, którzy stają w jej obronie.
Makijaż powinien być dobrą zabawą, sposobem na wyrażenie swoich artystycznych umiejętności. Jednak działanie tej makijażystki wzbudziło powszechne oburzenie wśród setek tysięcy jej obserwatorów, kiedy kobieta zaprezentowała się w make-upie mającym sprawiać, że będzie wyglądała jak osoba czarnoskóra. Teraz odmawia przyznania się do błędu. Profesjonalna wizażystka mająca na swoim Instagramie ponad 2 miliony obserwujących osób z całego świata, powinna mieć świadomość tego, jak działają pewne rzeczy. Czasami pomimo naszych najlepszych intencji, zrobimy coś, co dla wielu osób będzie krzywdzące i musimy nauczyć się reagować w takich sytuacjach. W jej przypadku nie tylko makijaż był nieodpowiedni, ale i reakcja.
Tolerancja w szkole to temat, który do tej pory był raczej traktowany po macoszemu. Na szczęście coraz częściej zdarzają się inicjatywy mające przeciwdziałać podobnym zjawiskom. Władze Wrocławia, który uchodzi za jedno z najbardziej tolerancyjnych polskich miast, wprowadziły w placówkach edukacyjnych obowiązkowe lekcje tolerancji. Na czym będą polegały? Sprawdzamy! Jacek Sutryk, nowy prezydent Wrocławia, obiecał mieszkańcom, że w ciągu stu pierwszych dni kadencji poświęci się realizacji stu wybranych zadań. Wśród nich znalazło się wprowadzenie programu dialogu międzykulturowego do wrocławskich szkół. Za realizację projektu będzie odpowiedzialna Renata Granowska, która pełni funkcję wiceprezydent miasta. Tolerancja w szkole to niezwykle istotny temat. Co dokładnie znalazło się w programie nauczania? Kto wziął udział w jego przygotowywaniu?