Lifestyle.Lelum.pl > Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

syn
05.02.2020 11:40 Syn Olgi Tokarczuk. Kim jest Zbyszko Fingas? Ma 34 lata i niecodzienny zawód

Syn Olgi Tokarczuk wzbudził wielkie zainteresowanie podczas wczorajszej gali Bestsellery Empiku. Kim jest Zbyszko Fingas i czy poszedł w ślady utalentowanej mamy? 34-letni mężczyzna ma dość niecodzienny zawód. Syn Olgi Tokarczuk towarzyszył znanej pisarce i polskiej noblistce nie tylko podczas tego najważniejszego dniu w życiu zawodowym autorki. Podczas wtorkowej gali Bestellery Empiku, 34-latek odebrał w imieniu swojej mamy jedną z nagród. Kim jest i czym się zajmuje mężczyzna, który wzbudził tak duże zainteresowanie?

Olga Tokarczuk
29.01.2020 10:48 Dziś 58. urodziny Olgi Tokarczuk. Noblistce życzymy wszystkiego najlepszego

Olga Tokarczuk obchodzi dziś swoje 58 urodziny. 29 stycznia w Sulechowie przyszła na świat utalentowana pisarka, obok której twórczości nie sposób jest przejść obojętnie. Noblistce pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Pisarka urodziła się 29 stycznia 1962 roku w Sulechowie. Swój wielki debiut miała w 1989 roku i od tego czasu nieprzerwanie dzieli się z nami swoją bezcenną i wartościową wiedzą. Dla wielu z nas jest prawdziwą inspiracją i motywacją do podjęcia walki o realizację własnych marzeń. Dziś swoje 58. urodziny obchodzi Olga Tokarczuk, czyli najwybitniejsza polska prozaiczka i eseistka. Redakcja Lelum.pl pragnie życzyć Jubilatce wszystkiego najlepszego. Oby tak dostojnych dni, jak 10 października ubiegłego roku, było w jej życiu, jak najwięcej!

Synowa
11.12.2019 20:30 Synowa Olgi Tokarczuk pomogła jej w przygotowaniach do gali. Kim jest tajemnicza piękność?

Synowa Olgi Tokarczuk pojawiła się na noblowskiej gali w Sztokholmie. Co więcej, ukochana syna pomagała jej również w przygotowaniach do wielkiego wystąpienia. Okazuje się, że sprawowała ona piecze nad częścią artystyczną w trakcie wyjątkowego dnia. Kim jest tajemnicza piękność? Udało nam się dowiedzieć. 10 grudnia oczy całej Polski zwrócone były na Sztokholm. To właśnie tam Olga Tokarczuk z rąk króla Szwecji odbierała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. W trakcie wielkiego wystąpienia towarzyszył jej mąż Grzegorz Zygadło oraz syn Zbyszko Fingas. Do zdjęć z polską pisarką chętnie pozowała również pewna piękna nieznajoma.

Agnieszka Woźniak-Starak
11.12.2019 14:59 Agnieszka Woźniak-Starak przerwała milczenie. Wzruszające słowa wdowy

Agnieszka Woźniak-Starak po śmierci męża unika publicznych wypowiedzi. Dziennikarka w mediach pojawiła się tylko na chwilę, z powodu premiery ostatniego filmu jej ukochanego. Teraz po raz kolejny przerwała milczenie w mediach społecznościowych. Na Instagramie pojawiło się krótkie nagranie. Od miesięcy każda wypowiedź gwiazdy TVN jest sensacją. Agnieszka Woźniak-Starak sama nie wie, czy kiedykolwiek wróci jeszcze do telewizji, ale w ważnych chwilach trudno jej milczeć. Tak było i tym razem. Podzieliła się z internautami pewną doniosłą chwilą.

olga tokarczuk
10.12.2019 18:44 Olga Tokarczuk odebrała literackiego Nobla. Nagrodę wręczył jej sam król Szwecji

Olga Tokarczuk odebrała literackiego Nobla z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa. Ceremonia w Sztokholmie była transmitowana na żywo przez Akademię Szwedzką. Na poruszoną Polkę patrzyły miliony osób z całego świata. Wręczono także nagrody dwunastu innym noblistom. Poza złotym medalem i dyplomem wszyscy otrzymają też pokaźne nagrody pieniężne. Olga Tokarczuk właśnie odebrała najważniejszą nagrodę w swoim życiu. Pisarka jako jedna z nielicznych została wyróżniona wyjątkowym medalem. Podczas przemowy członka Akademii Szwedzkiej, Pera Wastberga nie zabrakło odniesień do jej twórczości oraz do Polski.

olga tokarczuk: syn
10.10.2019 15:57 Olga Tokarczuk dostała Literacką Nagrodę Nobla. To pierwszy Nobel dla polskiego pisarza od 23 lat

Olga Tokarczuk dostała Literacką Nagrodę Nobla! To pierwszy Nobel dla polskiego pisarza od 23 lat. Akademia Szwedzka zdecydowała, że pisarka może szczycić się nagrodą, którą wcześniej otrzymali Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont, Czesław Miłosz i Wisława Szymborska. W tym roku przyznano aż dwie nagrody w dziedzinie literatury, a jedna z nich trafiła do polskiej pisarki. Autorka wybitnych powieści jest szóstą laureatką literackiego Nobla z naszego kraju. Kim jest Olga Tokarczuk? Przybliżamy jej sylwetkę.