Lifestyle.Lelum.pl > Naukowcy

Naukowcy

naukowcy
04.07.2020 21:51 Uznano je za wymarłe, teraz powróciły na teren wschodniej Polski. Naukowcy przecierają oczy ze zdumienia

Naukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Do Polski wrócił gatunek, który dość dawno został uznany za wymarły. Ostatnie doniesienia o jego obecności w naszym kraju datuje się na lata 30. XX wieku. Z kolei w roku 2002 gatunek trafił na czerwoną listę zwierząt wymarłych. Ku zaskoczeniu wszystkich właśnie pojawił się na Lubelszczyźnie.Mieszkańcy Lubelszczyzny zauważyli, że po prawie stuleciu w jednym z gospodarstw w Wisznicach zadomowiły się pszczoły czarne. Swoje gniazdo założyły w drewnianych belkach starego budynku. Sprawa powrotu pszczół czarnych zainteresowała naukowców, którzy natychmiast rozpoczęli badania.

naukowcy
27.08.2019 18:23 Naukowcy nie mają wątpliwości. Krótka drzemka w ciągu dnia działa jak eliksir szczęścia

Naukowcy nie mają już żadnych wątpliwości! Krótka drzemka w ciągu dnia zbawiennie wpływa na ciało i umysł. Każdy, kto czuje zmęczenie czy rozkojarzenie, powinien skorzystać z tej formy regeneracji. Skutki będą zaskakujące! Ile powinna trwać idealna drzemka? Naukowcy z NASA i Uniwersytetu w Hertfordshire dowiedli, że nie ma lepszego sposobu na regenerację niż krótki sen w ciągu dnia. Na podstawie badań przeprowadzonych na grupie tysiąca uczestników określili, ile trwa idealna drzemka! To ważna informacja, bo wiele osób śpi zdecydowanie za długo.

Kropka nienawiści
02.08.2019 17:10 Kropka nienawiści – zwykły wymysł czy fakt? Najnowsze doniesienia naukowców szokują

Kropka nienawiści to właśnie ten znak interpunkcyjny, który jest w stanie zniszczyć nawet wieloletnią przyjaźń. Czy jeden, z pozoru mało znaczący szczegół, może mieć tak ogromny wpływ na to, w jaki sposób odbiera nas rozmówca? Jeśli tak, to co leży u podstaw tego zjawiska? Widniejąca na końcu zdania plamka wywołuje w internautach tak skrajne emocje, że doczekała się nawet własnego fanpage’a! Strona kropka nienawiści. zdążyła przyciągnąć zainteresowanie prawie ćwierć miliona osób! Badacze z Uniwersytetu Binghamton postanowili sprawdzić, co sprawia, że jeden znak może mieć taki wpływ na nasze emocje!