Ze względu na sytuację w kraju i nowe obostrzenia Ministerstwo Rodziny ogłosiło przedłużenie dodatkowego zasiłku opiekuńczego. To bardzo ważna informacja dla rodziców. Minister Marlena Maląg podała datę. To już pewne. Na podstawie rozporządzenia prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego zostaje wydłużone o kolejne dwa tygodnie, tj. do 11 kwietnia br.
Jeśli planujesz mieć dużo dzieci, to resort rodziny może mieć dla ciebie niecodzienną propozycję. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS) bierze pod uwagę premię za szybkie urodzenie drugiego dziecka. TVN24 przekazuje, że wcześniej MRiPS zapowiedziało, że premia miałaby przysługiwać matce, która urodziła drugie dziecko w ciągu maksymalnie dwóch lat od chwili narodzin pierwszego dziecka. O powyższą kwestię związaną z szybkim urodzeniem drugiego dziecka postanowiła zapytać posłanka Aleksandra Gajewska z Koalicji Obywatelskiej. Dlatego skierowała interpelację do ministra rodziny i polityki społecznej.
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydało ważny komunikat. Każdy Polak powinien się z nim dokładnie zapoznać, bowiem można otrzymać od państwa dodatkowe pieniądze. Jak informuje resort, program stał się nieodłącznym elementem wsparcia aż 4,5 miliona dzieci w kraju. Od 1 lipca nastąpią wielkie zmiany.Ministerstwo Rodziny w oficjalnym komunikacie poinformowało, że od początku lipca, będzie można złożyć wniosek o świadczenie Dobry start za pomocą internetu. Program przewiduje dodatkowe środki na wyprawkę szkolną dla każdego, uczącego się dziecka.
Ministerstwo rodziny przekazało informację na temat zasiłku, o który mogą starać się nie tylko rodzice powracający do pracy. O dodatkowe wsparcie finansowe mogą ubiegać się także ci, których pociechy nie zostaną posłane do przedszkoli czy innych placówek opiekuńczych. Informacje zostały przekazane w piątek przez Resort Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W ostatnim czasie rząd podejmuje kolejne kroki, które mają na celu stopniowo uruchomić naszą gospodarkę. W związku z tym zaplanowano również ponowne uruchomienie placówek opiekuńczych takich jak żłobki czy przedszkola, aby umożliwić rodzicom powrót do pracy. Okazuje się, że rodzice wciąż będą mogli pobierać dodatkowy zasiłek, nawet jeśli zdecydują się, że oni i ich pociechy zostają w domu.