Lgbtq

Stanisława Ryster
05.04.2024 19:15 “Geja stworzył Pan Bóg”. Stanisława Ryster była do bólu szczera

Stanisława Ryster zapisała się w historii telewizji, ale jej medialna aktywność nie ograniczała się jedynie do prowadzenia kultowej "Wielkiej Gry". Prezenterka chętnie zabierała głos w kwestiach, na które w pewnych środowiskach uparcie spuszczano zasłonę milczenia. Odważnie i szczerze mówiła o Kościele, małżeństwie i osobach nieheteronormatywnych. Warto przypomnieć te wypowiedzi.

Mąż polskiej aktorki okazał się gejem, fot. KAPiF
26.02.2024 21:40 Mąż polskiej aktorki okazał się gejem! Niewiarygodne, jak na to zareagowała

W ostatnich latach wśród polskich celebrytów coraz więcej osób nie boi się dokonywać coming outu. Wśród osób, które otwarcie mówią o swojej seksualności można wymienić między innymi Michała Piróga, Jacka Poniedziałka, Dodę czy Andrzeja Piasecznego. Wiele do powiedzenia w tym temacie ma także aktorka Anna Romantowska. Po latach wyszło bowiem na jaw, że mąż gwiazdy jest homoseksualny. Jak na to zareagowała?

Anna Mucha
13.08.2020 20:21 Margot wylądowała w więzieniu okrytym złą sławą. Właśnie tam dochodzi do tajemniczych samobójstw

Margot trafiła do więzienia owianego złą sławą. Słyszy się o nim same najgorsze rzeczy. Wśród osadzonych krążą dziwne i mało pokrzepiające legendy. Miało tam dochodzić do tajemniczych, seryjnych samobójstw. O transpłciowej działaczce ostatnio zrobiło się niezwykle głośno. Wszystko za sprawą nierównej walki społeczności LGBTQ o swoje prawa. Margot trafiła do jednego z najgorszych możliwych więzień, okrytych bardzo złą sławą.

ksiadz
24.10.2019 13:44 Polska piosenkarka była molestowana przez księdza? Prawdę wyznała po latach

Ksiądz powinien być zawodem zaufania publicznego. Do duchownego wielu wierzących zwraca się po pomoc w najcięższych życiowych sytuacjach. Jednak coraz częściej ten zawód kojarzony jest wyłącznie ze skandalicznymi zachowaniami jego przedstawicieli. Nic zresztą dziwnego, skoro dopuszczają się takich działań. Polska piosenkarka również padła ofiarą takiego mężczyzny. Kiedy miała zaledwie czternaście lat, ksiądz usiłował ją dotykać. Na całe szczęście, ona miała w sobie tę wewnętrzną siłę, jakiej wymagało odcięcie się od środowiska kościelnego. Nie wszystkie dzieci ją mają, nie wszystkim wpojono także, jakie zachowania ze strony dorosłych są dopuszczalne, a jakie nie. Szczególnie jeśli odmawia im się dostępu do edukacji seksualnej.

Kobiety
06.10.2019 19:28 Kobiety odeszły z programu, w którym rywalizowały o serce kawalera. Powód? Zakochały się w sobie

Kobiety postanowiły zostawić za sobą rywalizację o serce mężczyzna i odejść razem. Połączyła je miłość, z którą nie mogło konkurować potencjalne zauroczenie facetem, który jest główną postacią w programie telewizyjnym, w którym poszukuje on prawdziwej miłości. Ten nietypowy zwrot akcji zaskoczył wszystkich fanów. Myślicie, że można było to przewidzieć? „The Bachelor” to najbardziej znany i rozpoznawalny program amerykańskiej telewizji. Kiedy rozpoczynał się w 2002 roku, jego twórca zapewne nie spodziewał się, że 17 lat później będzie on znany na całym świecie. A jak najbardziej jest. Jest rozpoznawalny do tego stopnia, że wiele różnych krajów rozpoczęło swoje własne edycje tego programu. Kobiety, które zaskoczyły fanów, wystąpiły w edycji wietnamskiej.